Referatai

J. Tumas-Vaižgantas

9.8   (2 atsiliepimai)
J. Tumas-Vaižgantas 1 puslapis
J. Tumas-Vaižgantas 2 puslapis
J. Tumas-Vaižgantas 3 puslapis
J. Tumas-Vaižgantas 4 puslapis
J. Tumas-Vaižgantas 5 puslapis
J. Tumas-Vaižgantas 6 puslapis
J. Tumas-Vaižgantas 7 puslapis
J. Tumas-Vaižgantas 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Referatą pairinkau rašyti apie J. Tumą Vaižgantą, nes man jis yra žinomas, bet ne taip gerai kaip aš norėčiau apie jį žinoti. Referate bus kalbama apie jo gyvenimą, mokslus ir kūrybą. Taigi manau bus verta perskaityti šį referatą ir dar daugiau sužinoti apie jį ne tik man, bet ir kitiems.
Kiekvienam žmogui giliausią atspaudą palieka tai, kas matyta ir suvokta vaikystėje. Apie pirmuosius savo gyvenimo metus Vaižgantas rašė: „Aš čia gyvenau gamtos padavimų įspūdžiais ir taikių žmonių meile. Tie veiksniai sudarė mano sielą, jais ir tegaliu save išaiškinti“.
Juozo Tumo vaikystė prabėgo Rytų Lietuvoje. Jis gimė 1869 m. Rugsėjo 20d. Maleišių kaime, Svėdasų valsčiuje (dabar Anykščių rajonas). Tėvai – Aniūpras ir Barbora Tumai, buvo jau pagyvenę žmonės (tėvas – 52, motina – 45 metų), susilaukę būrio vaikų. Bet augo tik sūnud Jonas ir dukterys Marjona, Ona ir Severja. Juozas buvo paskutinysis, dešimtasis.
Vaikystės aplinka pažadino pirmuosius Juozo Tumo visuomeninius interesus. Iš tėvų ir artimųjų būsimasis rašytojas išgirdo šiurpių pasakojimų apie baudžiavos gadynę, savo akimis matė Savičiūnų dvare, į kurį maleišiškei ėjo dirbti, išlikusius baudžiauninkams plakti lovius. Taip gimė priešiškumas baudžiavaiir jos liekanoms žmonių dvasioje – bailumui, pasyvumui. Neapykantą prievartai Vaižgantas jautė visą gyvenimą. O baudžiavos prisiminimai, jos pėdsakai gimtoje aplinkoje buvo ne vieno rašytojo kūrinio, ypač apysakos „Dėdės ir dėdienės“, gyvenimiškas pamatas.
Nuošaliau nuo didelių centrų buvusius Maleišius pasiekdavo ir kai kurių istorinių įvykių atgarsiai. Būsimojo rašytojo atmintin įstrigo Rusijos – Turkijos karas (1877-1878). Mat netoliese ėjo kelias į Dinabarką ir Petrapilį 9dabar Daugpilis ir Leningradas), kuriuo gabeno maistą. Apylinkės žmonės turėdavo lydėti vežimus, padėti traukti juos iš vieškelyje išmuštų duobių. Jie grįždavo namo nuvargę, purvini, pasakodavo apie vargingą kareivių buitį. Karas palietė ir Tumų šeimą – raginimą „stoti į kariuomenę“ gavo brolis Jonas. „ Visa mūsų šeimyna, pritardama susisielojusiem tėvam, ėjo iš galvos, meldėsiir aukas darė,- rašė prisiminęs tas dienas, Vaižgantas.-Moterys iš miego...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2279 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2279 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 8 psl., (2279 ž.)
  • Word failas 65 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Meilės samprata lietuvių literatūroje (J. Tumas-Vaižgantas, M. Katiliškis, V. Mykolaitis-Putinas)

Meilės samprata lietuvių literatūroje (J. Tumas-Vaižgantas, M. Katiliškis, V. Mykolaitis-Putinas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar meilė suteikia žmogaus kasdienybei kilnumo? ( J. Tumas – Vaižgantas, M. Katiliškis, J. Kunčinas )

Ar meilė suteikia žmogaus kasdienybei kilnumo? ( J. Tumas – Vaižgantas, M. Katiliškis, J. Kunčinas ) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar meilė suteikia žmogaus kasdienybei kilnumo? (J. Tumas- Vaižgantas, M. Katiliškis, J. Kunčinas)

Ar meilė suteikia žmogaus kasdienybei kilnumo? (J. Tumas- Vaižgantas, M. Katiliškis, J. Kunčinas) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Juozas Tumas-Vaižgantas (modernizmas, neoromantizmas XIX a. II pusė - XX a. I pusė)

Juozas Tumas-Vaižgantas (modernizmas, neoromantizmas XIX a. II pusė - XX a. I pusė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt