Namų darbai

J. Glinskios "Grasos namai"

10   (1 atsiliepimai)
J. Glinskios "Grasos namai" 1 puslapis
J. Glinskios "Grasos namai" 2 puslapis
J. Glinskios "Grasos namai" 3 puslapis
J. Glinskios "Grasos namai" 4 puslapis
J. Glinskios "Grasos namai" 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Decentralizuota fabula ir drastiška skirtingų stilių maišatis Juozo Glinskio, diplomuoto lituanisto, nepilnamečių nusikaltėlių kolonijos mokytojo, dramaturgijoje palenkto grotesko poetikai, kuri nuplėšia idealumo apvalkalą nuo žiaurumo ir agresyvumo kompleksų, glūdinčių žmogaus pasąmonėje, nuo prievartos, tvarkančios žmonių sambūvį ir istoriją.
Svarbus „Grasos namų“ veiksmo atributas yra didžiulis krėslas pamišėliams tramdyti – tikras Mališevskio pasididžiavimas. Į jį nuolat sodinami pasmerktieji, per daug įsiaudrinę po vienuolio Baltramiejaus egzekucijų. Jis maloniai sodina į grasos namų „sostą“ vyskupą Klongevičių ir prabyla tartum Mefistofelis gundantis Faustą: „Mališevskiu jūs galit pasikliauti. Krėslas išbandytas. Pati istorija jame sėdėjo. Be to, jis turi nuostabią savybę: kai ilsimės, jis žadina unikalias mintis, kurias vaizduotė čia pat paverčia realybe. Šventiems apmąstymams geresnės vietos nesurasit. Gal pageidaujam įsitikint? Atlošiate patogiai galvą, padedat rankas ant kelių, raumenis atpalaiduojat, užsimerkiat…(Uždaro krėslą, iš kurio lieka kyšoti tik galva ir batai) Jūs – valdovas. Protingas, doras ir galingas. Prieš jus klūpo atsidavę pavaldiniai. Jokie rūpesčiai nevargina jūsų galvos. Krūtinę užplūsta ramybė. Nei durklas, nei nuodai netrikdo sapno. Pakanka mostelėti pirštu, ir kiekvienas jūsų noras išsipildys. (Pauzė) Atsimerkit. (Atidaro)“. Jis kalba apie krėslą, kaip apie patogų minkštasuolį. Didesnio malonumo už kalinių kančias psichiatras nė neįsivaizduoja.
Modernioje dramoje vaizduojamas pasaulis prilyginamas šėtono buveinei: ,,Grasos namų“ tamsi celė. Visur regime ,,užsklęstų durų“ motyvą – neįmanomą priėjimą prie Dievo, saugomą primityviai vaizduojamų Velnio atstovų. Daugelyje absurdo dramų jie kuriami ironiškai, prilyginami Dievo valios platintojams žemėje: ,,Grasos namų“ veikėjas dekanas Emalinavičius.
Magiškojo realizmo kuriama erdvė susipina tarp sapno, iliuzijų ir realybės. J. Glinskio drama ,,Kas yra Fokas Lyveris, arba Teisėjų nužudymas“ veiksmas vyksta chaotiškoje erdvėje: realybė kaitaliojasi su sapnu, svajonėmis. Pjesės veikėjas Fokas svajoja, taip nukeldamas skaitytoją į kitą, vidinę erdvę: ,,Apsigyvenau ožkų tvartelyje. Toj vietoj, kur buvo nužudytos mano draugės, pasistačiau suoliuką. Vakarais sėdėdavau ant jo ir žiūrėdavau, kaip už ežero leidžiasi saulė”(4, 17). Taip tarsi mėginama pabėgti nuo skausmo. ,,Grasos namų” veikėjas Antanas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2028 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (2028 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos namų darbas
  • 5 psl., (2028 ž.)
  • Word failas 55 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kaip vaizduojami namai ir šeima skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? (Šatrijos Ragana, A. Škėma, J. Vaičiūnaitė)

Kaip vaizduojami namai ir šeima skirtingų laikotarpių Lietuvos literatūroje? (Šatrijos Ragana, A. Škėma, J. Vaičiūnaitė) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

B. Šo "Sudužusių širdžių namai"

B. Šo "Sudužusių širdžių namai" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ironija J. Coe romane "Miego namai"

Ironija J. Coe romane "Miego namai" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Ar namai yra žmogaus būties centras, namai lietuvių literatūroje (2 pastraipos)

Ar namai yra žmogaus būties centras, namai lietuvių literatūroje (2 pastraipos) Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt