Interpretacijos

J. Biliūnas "Liūdna pasaka" - analizė

9.4   (2 atsiliepimai)
J. Biliūnas "Liūdna pasaka" - analizė 1 puslapis
J. Biliūnas "Liūdna pasaka" - analizė 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Jaunuoju lietuvių literatūros klasiku vadinamas Jonas Biliūnas parašė daug žymių prozos kūrinių, kuriuose daugiau dėmesio skiriama ne detaliam aplinkos aprašymui, o pasakotojo vidiniam pasauliui. Visi rašytojo kūriniai pasakojami pirmuoju asmeniu tarsi per išpažintį-atvirai ir nuoširdžiai. Šie bruožai atsispindi J.Biliūno apysakos "Liūdna pasaka" ištraukoje.
Iš pirmųjų žodžių, "vasarinių namų", yra aišku, kad erdvė bus plati. Taip pat iš jų atpažįstame vieną rašytojo biografijos kontekstą-vieną vasarą jis gyveno Kačerginėje, kur gydėsi nuo vadinamos inteligentų ligos-džiovos.
Pirmajame sakinyje antraplaniai veikėjai suskirstomi į dvi žmonių grupes pagal amžių:"<...vyrai ir moterys..."> ir "<...jaunimas ir vaikai...">.Toliau kalbama apie veikėjų pomėgius:'<...vieni ėmė žaisti...>" suprantame, kad tą daro tik patys jauniausi,"<...kiti apsėdo dailų dirvonėlį...>"-namų šeimininkės,o "<...treti išsisklaidė po mišką...>"-šeimos galvos. Be to, iš abiejų žmonių grupių svarbiausią vaidmenį atlieka moterys.
Mes puikiai žinome, kad jos yra skirtos mylimiems vyrams, kaip ir jie joms. XIX a., sumažėjus šeimos ir šeimyninio ūkio(žemės ūkio, rankdarbystės) vaidmeniui, moterų visuomeninė padėtis ir reikšmė ėmė nuolat augti. Kitaip tariant, vyko jų emancipacijos judėjimas. Užtat silpnosios lyties atstovės atlieka psichologinio vyksmo vaidmenį: jos vaizduojamos tarsi būtų grožio, tyrumo, šviesos ir laimės mūzomis. Jas apibūdina epitetai:"<...gražios, šviesiais rūbais pasipuošusios...>",palyginimas:"<...kaip sužydę žolynai daržely.>",sinonimai:"<...nėra vargų ir ašarų, nelaimės ir bado.>".Didžiausią įspūdį sukelia vaizdingas veiksmažodis "mirgėjo"-taip dar labiau išaukštinamos moterys ir tarytum švyti visu grožiu iš tolo.Net pasakotojas, stebėdamas jas, tiki moterų stebuklingomis galiomis ir linki joms tiktai gero: "Į jas žiūrėdamas,norėjau nors valandėlę užmiršti ir savo ligą,<...čia niekur mažiausio nelaimės šešėlio neišvysiu...>".Deja, šis sakinys baigiamas daugtaškiu. Atrodo, kad kažkas įvyks neįtikėtina...
Na, ir štai-pasikeičia kūrinio ištraukos veiksmas: įvyksta svarbiausias pirmos dalies įvykis-susitikimas su sena moterimi. Pasakotojas pirma išgirsta jos balsą ir supranta, kad "taip dejuoti galėjo tik žmogus senas, labai senas ir labai nelaimingas."Jis puikiai apibūdina senolės dejavimą: "Tam garsui nėra raidžių: jo negalima žodžiu išreikšti,..."Užtat vėl pabrėžiamas jausmas-tokią dejonę "galima tik jausti". Pasakotojas susidomi"<...žiūrėjau ir laukiau:...>".Nuo jo reakcijų priklauso pasakojimo intensyvumas....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 696 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (696 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos interpretacija
  • 2 psl., (696 ž.)
  • Word failas 39 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią interpretaciją

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lyginamoji analizė: J. Biliūnas ir J. Savickis "Vagis", J. Biliūnas "Brisiaus galas" ir J. Savickis "Ad astra"

Lyginamoji analizė: J. Biliūnas ir J. Savickis "Vagis", J. Biliūnas "Brisiaus galas" ir J. Savickis "Ad astra" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

J. Biliūnas "Liūdna pasaka" - Juozapotos sapno analizė

J. Biliūnas "Liūdna pasaka" - Juozapotos sapno analizė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

J. Biliūnas "Liūdna pasaka" - Juozapotos analizė

J. Biliūnas "Liūdna pasaka" - Juozapotos analizė Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Jonas Biliūnas „Liūdna pasaka“. Ištraukos analizė ir interpretacija

Jonas Biliūnas „Liūdna pasaka“. Ištraukos analizė ir interpretacija Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt