„Intuicija yra kiekvienas tiesioginis pagavimo aktas“
( V. Sezemanas)
Kuomet sakome, kad žmogus yra jautrus ir turi intuiciją, tai reiškia, kad jis/ji moka skaityti neverbalinius žmonių siunčiamus ženklus ir juos lyginti su verbaliniais signalais. Moterys paprastai šiuo atžvilgiu “jautresnės” už vyrus, matyt, todėl ir kilo tokia sąvoka kaip “moteriška intuicija”. Šią intuiciją ypatingai gerai išvysčiusios moterys, auginančios mažus vaikus, kadangi pirmais vaiko gyvenimo metais motina su juo bendrauja būtent neverbaliniais kanalais.
Intuicija paprastai reiškia regėjimo aktą arba ir tai, ką šitas aktas pagauna (reginį). Bet filosofijoje intuicijos terminas vartojamas platesne prasme. Intuicija čia yra kiekvienas tiesioginis pagavimo aktas. Tai ne tik regėjimas, bet ir kiekviena juslinė percepcija (girdėjimas, lytėjimas ir t.t). Be to, intuicija gali būti ne tiktai juslinė, išorinė, bet ir nejuslinė, vidinė (savo potyrių, išgyvenimų, jausmų, siekimų, geismų ir t.t). Pagaliau intuicija gali liesti ne tik realius objektus, bet ir idealius. Bendras dėsningumas, bendras ryšys remiasi tam tikra intuicija, kai mes tiesiogiai jį suvokiame. Be tokios intuicijos, daugiau ar mažiau aiškios, pažinimas negali apsieiti. Antra vertus, pažinimas negali sustoti prie pirminės intuicijos. Mums nepakanka to, kad objektas mums tiesiogiai duotas. Jei mes norime įsitikinti tuo, ką esame pagavę, ką žinome, mes turime, taip sakant, šitą žinojimą užvaldyti ir pasisavinti, mes turime jį išskleisti ir užfiksuoti. Tai reiškia: mes turime nustatyti tam tikrą dalykų padėtį (kad objektas yra toks, o ne kitoks). Iš savo intuicijos mes išskiriame tam tikrą dalykų padėtį ir ją išreiškiame, užfiksuojame sprendinio forma.
„Tikrovė suvokiama ne abstrahacijos, o ideacijos būdu — ji pirma idealizuojama, o tik paskui abstrahuojama“
(vokiečių filosofas E. Huserlis)
Intuityvus pažinimas reikalauja valios ir nesuinteresuotumo, t. y. noro ir sugebėjimo atsiriboti nuo visų iki šiol žmogui proto primestų mąstymo ir elgsenos stereotipų. Intuicija leidžia pažinti ir gamtą, ir žmogų. Žmogus intuityviam pažinimui skleidžiasi kaip teikiamų išgyvenimų vienovė, iš kurios galima suvokti asmenybės pasaulio matmenis ir ribas. O žmogaus...
Šį darbą sudaro 1987 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!