Šiais laikais kiekvienas jaunuolis yra bent kartą naudojęsis internetu ir žino, kas tai per daiktas. Internetu besinaudojančių žmonių gretos vis didėja, tačiau nors ir internetas yra pagrindinis informacijos šaltinis, jis gali daryti ir neigiamą įtaką. Viena skaudžiausių XXI amžiaus problemų – priklausomybė nuo interneto.
Pastaraisiais metais, besinaudojančių internetu žmonių skaičiui gerokai išaugus, pasigirdo įspėjančių balsų apie naują psichinio sutrikimo rūšį: nesveiką polinkį į internetą. Psichikos gydytojai susilaukė piktnaudžiaujančių internetu klientų, besiskundžiančių santuokinėmis, finansinėmis, darbo bei sveikatos problemomis.
Santuokos yra dėl kibernetinio sekso ir kompiuterinių nuotykių, banko sąskaitos tirpsta dėl virtualių aferų, namų šeimininkės nesirūpina savo šeimomis, nes leidžia laiką su savo draugais iš pokalbių kanalų, vadybininkai praranda darbus dėl pernelyg intensyvaus elektroninio pašto naudojimo asmeniniais tikslais darbo metu, o studentų pažymiai smunka dėl valandų, praleistų prie kompiuterinių žaidimų. Psichiatrai įspėja, kad ligotas pripratimas prie interneto yra rimta psichologinė būsena, o tokių atvejų tik daugės, nes didėja žmonių, besinaudojančių internetu, skaičius.
Pripratimas prie interneto nusakomas kaip elgsenos tipas, lyginamas su azartiniu lošimu, persivalgymu, bei nesveiku televizijos žiūrėjimu. „Internetomanas“ nėra priklausomas nuo kokios nors materijos, bet nuo paties veikimo įrankio – kompiuterio, ir nuo pojūčių, kuriuos jis patiria.
Anot mokslininkų, „interneto liga“ yra sutrikimas, kurį kenčia žmonės, besirenkantys virtualiąją realybę kompiuterio ekrane, o ne įprastą realybę. Maniakiškai besinaudojant internetu, jo bendruomenė tampa vienintele tikrąja buvimo vieta. “Internetomanai“ jaučiasi pripažįstami, gerbiami, nevaržomi, susiję su kitais virtualaus žaidimo dalyviais, mano, kad jais rūpinamasi.
Žmonės virtualioje aplinkoje gali būti tuo kuo nori: susigalvoti sau naujas asmenybes, nupasakoti savo karjerą, lytį ar fizinę išvaizdą visai kitomis spalvomis. Jie gali drąsiai reikšti ir ginti savo nuomonę, laidyti sąmojus – visi šie dalykai neretai yra sunkiai išreiškiami tiesiogiai bendraujant. Virtualus pasaulis tampa realesnis nei tikrasis.
Žmogus tampa priklausomas, nes jo gyvenimas nėra pilnavertis. Priklausymas gali tapti vieninteliu arba svarbiausiu pramogos ir pasitenkinimo šaltiniu. Daugelis iš turinčiųjų kompiuterį gali būti paveiktas ligoto potraukio internetui, tačiau...
Šį darbą sudaro 743 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!