1. Paaiškinti homogeninių (vienalyčių) ir nehomogeninių (mišrių) tinklų sąvokas, pateikti naudojamas perdavimo terpes, jų pagrindines charakteristikas.
Homogeninis SDH tinklas realizuojamas mieste, tarp stočių. Jei informaciją reikia perduoti į ten kur nėra SDH, tai duomenys paimami į gigabaitinį Frame Relay ir tada siunčiami. Nehomogeninis tinklas, kai iš LAN galima išeiti į internetą. Duomenų srautas tada keliauja per kelias technologijas. Pvz: LAN→SDH→DSL.
SDH – Sinchroninė skaitmeninė hierarchija,reglamentuojama ITU standartais G.707 – G.709. DSL – skaitmenine abonentine linija. Paprastai maksimalus DSL linijos ilgis be regeneratorių siekia iki 5,5 km. Didėjant perdavimo spartai, linija trumpėja. DSL ilgis labai priklauso ir nuo kabelio tipo bei kabelio gyslos diametro. Naudojant optinio ryšio linijas abonetiniame tinkle, DSL linija gali siekti iki 100 km.
2. Pateikti optinių perdavimo sistemų funkcinę schema, paaiškinti pagrindinių funkcinių mazgų veikimo algoritmus.
Optinė perdavimo sistema yra sudaryta iš tų pačių sudėtinių dalių, kaip ir laidinio ryšio sistema. Vienintelis skirtumas tarp šių sistemų yra tas, kad optinėje perdavimo sistemoje signalas sklinda skaidria optine gija, kai tuo tarpu laidinio ryšio sistemoje - iš dviejų laidininkų sudaryta fizine grandimi. Optinės gijos galuose yra optinių signalų siųstuvas ir optinių signalų imtuvas.
3. Paaiškinti optinio signalo siųstuvų ir imtuvų veikimą, pateikti pagrindines charakteristikas (triukšmo, spektrines...).
Optinis siųstuvas. keičia elektrinį įėjimo signalą į moduliuotą šviesą, kuri toliau perduodama optine skaidula. Patys paprasčiausi šviesos šaltiniai, naudojami optiniuose siųstuvuose – puslaidininkiniai šviesos diodai (LED) ir lazeriniai diodai (LD). Optinis imtuvas. galinis optines linijos irenginys, kuri sudaro: fotoimtuvas (detektorius), priimamo signalo stiprintuvas ir demoduliatorius. Pagr. funkcijos: aptikti ir sustiprinti (naudojami lešiai) skaidula perduota šviesa, pakeisti ja i elektrini signala ir ja sustiprinti galiniame stiprintuve (stiprina 60~65dB), demoduliuoti elektrini signala i duomenis. Imtuve numatytos funkcijos. generatorius atstatomo signalo sinchronizavimui; dekodavimo grandine; klaidu aptikimas bei ju pašalinimas. Kaip ir siustuvu atveju, optiniai imtuvai yra tiek analoginiai, tiek skaitmeniniai. Abiems tipams paprastai naudojama analoginio stiprinimo stadija, po kurios seka arba analogine,...
Šį darbą sudaro 4261 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!