Duomenų perdavimo techninę įranga paprastai aptarnauja duomenų perdavimo profesionanalai, todėl vartotojas ja retai domisi – jam svarbu tik tai, kad duomenys patikimai pasiektų kompiuterį. Vis dėlto supratimą apie pagrindinius duomenų perdavimo įrenginius reikia turėti, nes vis dažniau tenka juos naudoti.
Modemas – papraščiausias asmeninių kompiuterių vartotojams, dirbantiems kompiuterių tinkluose, ryšių technikos įrenginys. Naudojant modemą kompiuterį galima betarpiškai jungti prie telefono tinklų. Modemas pritaiko kompiuterį telefono linijose, t.y. kompiuterinės sistemos skaitmeninius signalus paverčia į analoginius signalus, kurie perduodami ryšių linijomis, ir atverčia atgal į skaitmeninius signalus, kai ateina į kompiuterinę sistemą.
Asmeniniuose kompiuteriuose išoriniams įrenginiams prijungti naudojami šių tipų prievadais:
• Nuoseklusis
• Lygiagretusis
Nuoseklieji prievadai naudojami jungti įvairius įrenginius, pavyzdžiui, modemus, peles, skenerius. Šiais prievadais duomenys perduodami nuosekliai, t.y. bitas po bito ir nenutrūkstamu srautu.
Lygiagretieji prievadai skirti jungti tokius įrenginius kaip spausdintuvus, displėjus. Šiems prievadams duomenis perduodami lygiagrečiai, t.y. baitais po baito vienu meti aštuoniomis atskiromis linijomis.
Telktuvas taip pat leidžia daugeliui įrenginių dalytis viena ryšių linija, tačiau jis daug intelektualesnis už multiplekserį, nes galima užprogramuoti tam tikras papildomas funkcijas, pavyzdžiui, laikinai saugoti duomenis ir išsiųsti nurodytu laiku.
Valdiklis atsakingas už daugelio įrenginių – spausdintuvo, terminalo ir kt. prijungimą prie kompiuterio. Jis jungiamas po multiplekserio ir atlieka terminalų grupės valdymo funkcijas. Valdiklis perduoda signalus duomenų perdavimo ryšių linijomis, nustato vienetinių bitų skaičių ir parenka lyginimo bitus – klaidų kontrolės bitus – prideda 1 arba 0.
Protokolas – duomenų perdavimo priėmimo ryšių linijomis taisyklių rinkinys. Tai taisyklės apie pranešimo laiko pakeitimą, elektroninio sujungimo tipą, naudojamą ryšių įrenginiuose, klaidų paieškos metodai, duomenų perdavimo būdai, perdavimo schemos lyginė, nelyginė ir kt. protokolo taisyklėms įgyvendinti naudojamas specializuotas intelektualus multiplekseris – protokolų keitiklis. Protokolų keitiklis pasiekia, kad asmeninis kompiuteris, veikiantis asinchroniniu režimu, gali “kalbėti” su universaliuoju IBM kompiuteriu, veikiančiu sinchroniniu režimu. Protokolų keitiklis leidžia leidžia plėtoti efektyvius ryšius tarp asmeninių ir didelių kompiuterių, naudotis bendrais spausdintuvais ir kt.
Bluetooth – nuo idėjos iki užbaigto...
Šį darbą sudaro 11688 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!