Internetas1– tai pasaulinis infromacijos tinklas, kuris jungia į visumą daugybę kompiuterių tinklų, dirbančių pagal tas pačias taisykles. Šiame tinkle saugoma informacija gali naudotis visų pasaulio valstybių interneto vartotojai. Internetas nėra komercinė organizacija ir niekam nepriklauso. Kompiuterinio tinklo pagrindinis tikslas – greitas informacijos perdavimas. Vartotojų požiūriu, internetas reiškia įvairias paslaugas, tokias kaip pasauliniį tinklą (WWW arba World Web Wide), elektroninį paštą (e – mail), IRC (Internet Relay Chat), failų persiuntimus (FTP, P2P) ir kt. Interneto vartojimo tikslai šiandien yra labai įvairūs. Jis yra apėmęs ne tik darbo, bet ir laisvalaikio sferą, kaskart pasiūlydamas vis naujas programas. Su kiekviena diena žmonių, negalinčių įsivaizduoti savo gyvenimo be interneto, skaičius didėja, ir tie augimo tempai nelėtėja, o, tiesą sakant, priešingai – vis dar auga.
Darbo tikslas – susipažinti su internetu, pagrindinėmis interneto paslaugomis ir jų naudojumo galimybėmis.
1. Susipažinti su pagrindinėmis sąvikomis.
2. Trumpai apžvelgti interneto istoriją.
3. Išsiaiškinti pagrindines interneto pauslaugos, jų naudojimą.
Interneto pradžia siekia „šaltojo karo“ laikus. Tačiau pradžioje tai buvo uždaras kelių universitetų ir gamybos ministerijos kompiuterių tinklas (ARPANET). Pirma vieša tinklo demonstracija įvyko 1972 metais Kompiuterių komunikacijų konferencijoje. Iš konferencijoje įrengto terminalo buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. Tuomet tai sukėlė didžiulę visų nuostabą ir paskatino tinklo tobulinimo procesą. 1983 metais ARPANET pasidalijo į du tinklus: MILNET – karinių užduočių vykdymui ir ARPANET – civilinių. Abu tinklai buvo tarpusavyje susjungti. Šis naujas darinys pavadintas Inernetu. 1985 metais Internete buvo virš 2000 mazgų. Svarbus Interneto vystymo etapas yra 1986 metai, kai Nacionalinis mokslo fondas sukūrė superkompiuterių tinklą NSFNET, kuris tapo pagrindine Interneto arterija. Viena iš žymiausių Interneto vystymąsi skatinusių naujovių yra hiperteksto2 pritaikymas informacijos Internete vaizdavimui 90 – ųjų pradžioje. 1990 metais tai buvo pavadinta „Pasauliniu voratinkliu“ (World Wide Web, The Web, WWW). Pirma grafinės hipertekstinės informacijos peržiūros programa (browser3) Mosaic tapo didžiausiu Interneto vystymosi stimulu. Iki 9 – ojo...
Šį darbą sudaro 2881 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!