Dvidešimt pirmame amžiuje mes gyvename informacinėje-skaitmeninėje visuomenėje, kurioje dažnai yra kalbama apie informacinės (skaitmeninės) visuomenės plėtros svarbą ir būtinybę, tačiau tik nedaugelis iš mūsų gali tiksliai apibrėžti, kas tai yra, kam ji reikalinga, kokios naudos iš to galime tikėtis.
Informacinės-skaitmeninės visuomenės plėtra priklauso nuo skaitmeninių technologijų plitimo ir vartojimo. Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje yra vykdoma daugybė programų, skirtų visuomenei susipažinti su naujosiomis technologijomis, supažindinti su sąvokomis e-valdžia, e-paslaugos, e-verslas bei mokėti pasinaudoti šių naujovių teikiamais privalumais. Kadangi yra labai nevienodas kompiuterizavimo bei skaitmeninio raštingumo lygis lyginant kaimus ir miestus, dideles ir mažas pajamas gaunančius piliečius, siekiama šį atotrūkį sumažinti. Taipogi kompiuterizuojamos mokyklos, norima, kad jau mokykloje vaikai įgytų įgūdžius, reikalingus naudotis kompiuteriu, spauzdintuvu ir kitomis informacinėmis technologijomis.
Taip pat daugėjant interneto – pasaulinio kompiuterių tinklo – vartotojų, atsiranda tokia sąvoka kaip skaitmeninė kultūra, dar vadinama kibernetine kultūra, kurią tiksliai apibrėžti yra sunku, kadangi ši kultūra yra labai kintanti. Šiandien ji vienokia, rytoj jau gali būt kitokia, kadangi skaitmeninė kultūra priklauso nuo naujų informacinių technologijų vystymosi, diegimo ir kūrimo, kurios kinta neįsivaizduojamu greičiu. Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje ši kultūra taip pat egzistuoja.
• Telekomunikacijos sparčiai ir tiksliai perduoti skirtingų pavidalų bei formų informaciją įvairiais atstumais.
O aš suprantu, kad skaitmeninė visuomenė – tai visuomenė, kuri naudoja informacines (skaitmenines) technologijas informacijai gauti, perduoti, apdoroti, t.y. naudojasi kompiuteriais, internetu, telefonija, populiarėjančio elektroninio verslo, elektroninės valdžios, elektroninės bakininkystės paslaugomis bei kitomis paslaugomis, kuriose gausiai taikomos naujosios technologijos. Taigi toliau savo darbe minėdama terminus skaitmeninė ir infomacinė visuomenė turėsiu omenyje vieną ir tą patį dalyką.
Iki 1998 metų informacinės visuomenės sąvoką dažniau vartojo specialistai. Lietuvoje dar ir šiandien ne visiems aišku kas iš tikrųjų tai yra. Iki šiol oficialiuose Lietuvos informacijos šaltiniuose teko sutikti net 4 iš dalies skirtingus informacinės (skaitmeninės) visuomenės apibrėžimus, tačiau visuose juose yra vienas bendras besikartojantis teiginys – informacinė visuomenė tai visuomenė besinaudojanti informacinėmis...
Šį darbą sudaro 5826 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!