Kitaip negu kitos gyvos būtybės žmogus perduoda, priima, įsimena ir netgi apdoroja informaciją - naudojasi ne tik jutimo organais, bet ir dirbtinėmis priemonėmis. Jau gilioje senovėje žmogus svarbiausiais žinias iškaldavo akmenyje, užrašydavo molinėje lentelėje, kad tos žinios išliktų ir būtų perduotos ateities kartoms.
Didžiulį perversmą saugant informaciją padarė spausdintas žodis. Spausdiniuose kaupėsi labai daug informacijos. Raštas tinka ne tik informacijai saugoti, bet ir jai perduoti. Vieno žmogaus parašytą tekstą perskaito kitas žmogus. Tai jau informacijos perdavimas. Informacijos perdavimą labai pagreitino elektrinės ir elektroninės ryšio priemonės - telegrafas, telefonas, radijas, televizija. Tačiau šios priemonės turi ir trūkumų - brangiai kainuoja, klaidos bei informacijos iškraipymai. Todėl imta ieškoti ekonomiškesnių bei patikimesnių priemonių.
Gautą ir įsimintą informaciją nuolat lyginame, gretiname. Žmogus stengiasi automatizuoti ne tik vizinį, bet ir protinį darbą - informacijos apdorojimą. Šiam tikslui buvo sukurtos skaičiavimo mašinos. Pastaruoju metu jos vis dažniau vadinamos kompiuteriais. Pastaraisiais metais ištobulėjo elektronika. Kompiuterio sukūrimą ir visuomenės kompiuterizaciją daug kas laiko antrąja technikos revoliucija. Kompiuteris išvaduoja žmogų nuo nuobodaus protinio darbo.
1) Įvesties įrenginys - informacijai įvesti.
2) Atmintis - informacijai saugoti.
3) Aritmetinis įrenginys - vykdantis skaičiavimo procesą.
4) Valdymo įrenginys - programos vykdymui kontroliuoti.
5) Išvesties įrenginys - rezultatams matyti.
Kompiuterio atmintis
Kompiuteris – įrenginys, skirtas dideliems informacijos kiekiams apdoroti. Todėl jam būtina išorinė atmintinė – informacijos kaupikliai – diskai, diskeliai, kompaktiniai diskai. Jų yra įvairių rūšių. Visiems jiems skaityti reikalingi specialūs įrenginiai. Kaupikliu paprastai įvardijame: ir pačią informaciją laikančią priemonę – laikmeną, ir ją skaitantį įrenginį.
Kompiuterio atmintis – tai įrenginys, kuriame laikinai arba pastoviai saugomi duomenys jų apdorojimo metu. Atmintis yra būtinas bet kurio kompiuterio komponentas. Atmintis yra:
• Pastovioji
• Darbinė (operatyvioji)
• Video atmintis
• Išorinė atmintis
• Atmintis ilgalaikiam informacijos saugojimui
Išorinė atmintis ir informacijos kaupikliai yra skirti saugoti programas ir duomenis kai nedirbame. Informacija kompiuterio atmintyje yra saugojama failuose. Failas yra logiškai susijusi informacija kompiuterio pastoviojoje atmintyje, turinti pradžią, pabaigą ir savo vardą. Failai...
Šį darbą sudaro 2100 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!