Pagrindinis AK1 išorinės atmintines įtaisas - stacionarus standusis diskas, kuriame saugoma kompiuteriui valdyti ir skaičiavimams atlikti reikalinga programinė įranga bei įvairūs duomenys.
Informacijai į kitą AK perkelti ar laikinai saugoti skirtas lankstusis diskelis. Šiuolaikinių AK lanksčiųjų diskelių talpa siekia kelis megabaitus. Pastaruoju metu sparčiai plinta optiniai ir magnetooptiniai diskai, kuriuose duomenys rašomi ir skaitomi lazerio spinduliu. Šiuo metu AK dažniausiai aprūpinami tik skaitymui skirtu optiniu disku, kurie vadinami kompaktiniais diskais (CD-ROM), įrenginiais. Standartine vieno tokio disko talpa yra 640 megabaitu.
Inžinieriai, stengdamiesi padidinti keičiamų diskelių talpą, sukūrė naujus išorinės atmintines tipus. Pavyzdžiui, vadinamajame zip diskelyje telpa 100 megabaitų (maždaug 70 kartų daugiau nei paprastame diskelyje).
Paprastai išorinės atmintinės įtaisais yra vadinami visi informacijos kaupikliai, nesantys pagrindinėje plokštėje, tad prie šios kategorijos priskiriami net ir standieji diskai, kurie dažniausiai būna įmontuoti kompiuterio pagrindinio bloko viduje.
• kieto kūno įrenginiai;
• masinės informacijos įrenginai;
1.Magnetiniai informacijos kaupikliai
Kiekviename kompiuteryje vis dar galima rasti įmontuotą lanksčiųjų diskelių (floppy disk) įrenginį (Paveikslėlis 4). Tai turbūt mažiausias magnetinis informacijos kaupiklis – į vieną 3,5 colių diskelį telpa tik 1,44 MB informacijos. Jie vis dar naudojami mažiems informacijos kiekiams greitai perkelti tarp kompiuterių, kurie nesujungti tinklu. Jie taip pat vis dar labai praverčia norint įdiegti į kompiuterį operacinę sistemą. Visgi galima būtų spėti, kad plintant kompiuterių tinklams bei įrašomiems kompaktiniams diskams, lanksčiųjų diskelių įrenginiai palaipsniui išnyks.
Panašiu principu yra pagaminti plačiausiai naudojami informacijos kaupikliai – standieji diskai (standusis diskas – hard disk) (Paveikslėlis 3). Tai maždaug delno dydžio metalinės dėžutės, kurių viduje išsiurbtas oras, o informacija laikoma daugybėje ant vienos ašies sumautų magnetinių diskelių, tarp kurių juda informaciją rašančios ir nuskaitančios galvutės. Informacija standžiuosiuose diskuose gali išlikti ilgus metus, ji gali būti tūkstančius ir daugiau kartų trinama ir vėl įrašoma. Tačiau reikia žinoti, kad magnetai gali sugadinti jų duomenis, tai pat negalima judinti diskų, kai jie veikia: galvutės gali subraižyti diskelius. Per pastaruosius metus...
Šį darbą sudaro 4856 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!