• Infliacija – besitęsiantis, nuolatinis kainų lygio kilimas arba kitaip piniginio vieneto vertės nuolatinis mažėjimas, nuvertėjimas. Galima teigti, kad infliacija – nuolatinis kainų kilimas, bet ne didesnės kainos ir tai apima ne pavienes prekes, bet bendrą kainų lygį.
• Infliacija – pinigų nuvertėjimas, kuris reiškiasi prekių ir paslaugų kainų kilimu.
• Infliacijos bruožai ėmė ryškėti atsiradus pinigų ženklams. Todėl kai kada tvirtinama, kad infliacija žinoma nuo seniausių laikų. Tačiau infliacija atsirado tik XIX a. antrojoje pusėje. Manoma, kad infliacijos terminas pirmą kartą pavartotas JAV pilietinio karo metais (1861–1865m.), kai į apyvartą buvo išleista gausybė popierinių pinigų. Infliacija seniau būdavo laikina, daugiausia ją įtakodavo karai, revoliucijos ar kitokios politinės negandos.
Infliaciją galima skirstyti pagal vietą, pasireiškimo pobūdį, atsiradimo priežastis, mastą.
• Pagal vietą infliacija gali būti lokalinė, pasireiškianti atskirose šalyse, ir pasaulinė, apimanti visas šalis arba šalių grupes. Ankstesniais laikais infliacija buvo vietinė ir pasireikšdavo atskirose šalyse.
• Pagal reiškimosi pobūdį infliacija gali būti atvira arba paslėpta. Atvira infliacija pasireiškia kainų kilimu ir „matoma“ išorėje. Paslėptos infliacijos - kainos formaliai gali išlikti nepakitusios arba didėja ne taip sparčiai, kaip esant atvirai infliacijai.
• Šliaužiančioji infliacija – tai infliacija, kai kainos kyla lėtai, bet pastoviai. Ji trunka ilgai, tačiau jos tempai nėra dideli.
• Šuoliuojančioji infliacija – tai infliacija, kai kainos kyla gana staigiai, šuoliškai ir turi tendenciją didėti.
• Hiperinfliacija – tai infliacija, pasižyminti ypač dideliais tempais. Esant jai, visiškai paralyžuojamas šalies ūkinis gyvenimas, nesustabdomai krenta pragyvenimo lygis, sustingsta investicinis procesas.
Infliacija ir kainų lygis
• Infliacija reiškiasi bendrojo kainų lygio kilimu, o bendrasis kainų lygis gali būti nagrinėjamas kaip pinigų vertės matas. Kainų kilimas reiškia pinigų vertės mažėjimą. Pinigų vertę visų pirma lemia jų pasiūla ir paklausa. Pinigų pasiūla reguliuoja šalies centrinis bankas, o paklausą veikia daugelis ekonominių veiksnių, tarp jų ir vidutinis kainų lygis: pinigų kiekis pirkimams priklauso nuo prekių ir paslaugų kainų. Joms kylant, didėja ir pinigų paklausa.
•...
Šį darbą sudaro 1747 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!