Įvykus nelaimei ar susidarius kitokioms ekstremalioms situacijoms, žmonėms tenka saugotis. Reikalingos žmonių apsaugos priemonės tose vietose, kur jie gyvena ar dirba. Jos būna arba kolektyvinės (grupei žmonių), arba individualios (vienam žmogui).
Apsaugos priemonės - tai visuma asmeninių, kolektyvinių priemonių, kurių tikslas užkirsti ar sumažinti žalingą ekstremalios situacijos poveikį žmogui, ūkiui, turtui ir aplinkai. Referato tikslas – trumpai išnagrinėti kolektyvines ir individualias apsaugos priemones.
Individualiosios apsaugos priemonės (IAP) skirtos individualiai žmonių apsaugai nuo nuodingų, radioaktyvių ir biologinių medžiagų neigiamo poveikio. Jos skirstomos į kvėpavimo takų apsaugos ir odos apsaugos priemones. Kvėpavimo takų apsaugos priemonės yra izoliuojančios ir filtruojančios. IAP yra ir specialios, pramoniniu būdu gaminamos, ir paprasčiausios, arba parankinės. Be to, IAP yra skirtingos civiliams gyventojams, kariškiams ir pramonės ar žemės ūkio darbuotojams. Nesudėtingos, patikimos ir todėl labiausiai paplitusios IKOAP yra tos, kurias gamina pramonė (tai įvairios dujokaukės, kvėpavimo aparatai, apsauginės kameros vaikams ir respiratoriai). Visos jos, išskyrus iš oro dulkes ir aerozolį valančias, apsaugo žmogų nuo nuodingųjų dujų ar garų pavidalo medžiagų. Prie paprasčiausių, arba parankinių, IKOAP priskirtinos dulkėkaukės (audeklinės kaukės, sulaikančios dulkes), vatos ir marlės raiščiai ir darbe bei buityje vilkimi įvairūs drabužiai. Dulkes sulaikantys respiratoriai, dulkėkaukės, vatos ir marlės raiščiai saugo kvėpavimo organus nuo radioaktyviųjų dulkių, taip pat nuo antrinio debesies biologinio užkrato, tačiau nesaugo nuo kenksmingųjų dujų ir garų. Oda apsaugoma dėvint iš gumoto audeklo pasiūtus kostiumus, apsiaustus, uminius batus ir pirštines.
IKOAP sudarytos iš dviejų svarbiausių dalių: antveidžio ir filtro orui valyti. Įkvėptas oras, eidamas pro filtrą, išsivalo ir pro įkvėpimo vožtuvą patenka po antveidžiu jau švarus. Po to jis iškvepiamas į aplinką pro iškvėpimo vožtuvą.
Silpniausia dujokaukių vieta – iškvėpimo vožtuvas. Esant netobulai jo sandarai, kai po vožtuvu patenka stambios dulkės ar žiemos metu sušalę garų lašeliai, įkvepiant pro iškvėpimo vožtuvą po antveidžiu gali patekti ir nevalyto oro.
Naudojant filtruojančias dujokaukes, įkvepiamas oras yra išvalomas (filtruojamas) filtruojančiose dėžutėse. Šios priemonės,...
Šį darbą sudaro 3479 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!