Viešoji įstaiga – tai pagal įstatymus įsteigtas pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas – tenkinti viešuosius interesus, vykdant švietimo, mokymo ir mokslinę, kultūrinę, sveikatos priežiūros, aplinkos apsaugos, sporto plėtojimo, socialinės ar teisinės pagalbos teikimo, taip pat kitokią visuomenei naudingą veiklą.
Viešosios įstaigos yra dažnai painiojamos su biudžetinėmis įstaigomis, tačiau pastarosios yra valstybės arba savivaldybės institucija, steigiama įstatymų numatyta tvarka, visiškai arba iš dalies išlaikoma iš biudžeto.
Viešąsias įstaigas gali steigti Valstybė, savivaldybės, fiziniai asmenys, sudarę viešosios įstaigos steigimo sutartį. Steigėjų skaičius neribojamas.
• Pelno nesiekimas. Tokios įstaigos pelnas privalo būti naudojamas tik įstaigos numatytiems tikslams ir negali būti skirstomas steigėjams.
• Viešųjų interesų tenkinimas. Privatusis juridinis asmuo siekia naudos savo akcininkams. Viešoji įstaiga, priešingai, siekia visuomenei naudingų interesų. Todėl jas dažniau steigia savivaldybės.
Viešosios įstaigos gali būti reorganizuojamos Civilinio kodekso nustatytais jungimo ir skaidymo būdais. Viešoji įstaiga gali būti pertvarkoma į biudžetinę įstaigą, taip pat labdaros ir paramos fondą.
1. Viešoji įstaiga yra vienintelė iš ne pelno organizacijų, kuri gali vykdyti ūkinę komercinę veiklą.
2. Viešoji įstaiga turi ribotą civilinę atsakomybę. Dalininkų asmeninis turtas yra atribotas nuo viešosios įstaigos turto.
3. Nenustatytas minimalus pradinis kapitalas.
4. Viešoji įstaiga finansavimą gauna iš dalininkų įnašų, dotacijų, tikslinių įnašų (pvz., parama konkrečiam renginiui), pajamų iš ūkinės veiklos ir kito finansavimo (pvz., 2 proc. Gyventojų pajamų mokesčio)
Viešosios įstaigos trūkumai
1. Viešoji įstaiga – ne pelno siekiantis viešasis juridinis asmuo.
2. Viešoji įstaiga gali užsiimti tik jos įstatuose tiksliai apibrėžta veikla.
3. Viešoji įstaiga gali gauti pajamas tik už tą veiklą, kuri numatyta įstatuose.
4. Viešosios įstaigos pelnas negali būti skiriamas dalininkams, viešosios įstaigos organų nariams, darbuotojų premijoms
5. Veiklos pasirinkimas itin ribojamas
Netinka veikti tarptautiniu mastu , nes ši forma daugeliui šalių nepažystama.
6. Negali būti pertvarkoma į UAB.
Pelno nesiekiančios organizacijos
Viešosios įstaigos, Labdaros ir paramos fondai, Daugiabučių namų savininkų bendrijos, Sodininkų bendrijos, Religinės bendrijos bendruomenės ir centrai, Profesinės sąjungos, Meno kūrėjų organizacijos, Auditorių rūmai.
MAŽOJI BENDRIJA
Mažoji bendrija...
Šį darbą sudaro 2452 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!