Kiekvienos įmonės pagrindinis tikslas yra sėkmingai ir pelningai vykdyti savo veiklą. Sugebėti išsilaikyti rinkoje, pirmauti savo srityje ir sugebėti konkuruoti. Tačiau įmonės veiklos stabilumui užtikrinti nepaknaka viena paviršutiniškos rezultatų apžvalgos. Įmonės vadovai, norintys įvertinti savo veiklą, jos pokyčius, veiksniu, kurie daro didžiausią įtaką jų verslui, atlieka pastovią vykdomos veiklos analizę.
Atliekant įmonės veiklos analizę, vertinamos finansinės įmonės ataskaitos. Analizuojami keli pastarieji metai ir analizuojami ataskaitų rodiklių pokyčiai. Pagrindinės ataskaitos, kurios yra analizuojamos tai įmonės balanso bei pelno (nuostolio) ataskaitos. Balanso pokyčių vertinimas leidžia atskleisti įmonės turto, nuosavo kapitalo ir įsipareigojimų pakitimus. Pelno (nuostolio) ataskaita leidžia įvertinti kokios buvo pajamos, sąnaudos, kaip ir kokia linkme jos keitėsi.
Remiantis šiomis ataskaitomis labai vertinga atlikti net tik dinamikos ir sudedamųjų dalių analizę, bet ir apskaičiuoti santykinius rodiklius, kurie leidžia suprasti esamą ir buvusia įmonės būklę mokumo, pelningumo, kapitalo rinkos, bankroto tikimybės atžvilgiais.
Todėl pagrindinis šio darbo tikslas yra išanalizuoti AB „Klaipėdos baldai“ finansinės ataskaitas ir apskaičiuoti santykinius rodiklius.
• Finansinių ataskaitų horizontali analizė.
• Finansinių ataskaitų vertikali analizė.
• Santykinių rodiklių apskaičiavimai ir jų įvertinimai.
• Gautų rezultatų apibendrinimas.
1. Įmonės veiklos charakteristika
Po Antrojo pasaulinio karo baldų pramonės Klaipėdoje, galima sakyti, visiškai neliko, jai atkurti prireikė dešimties metų. Po įvairių bandymų 1954 m. Klaipėdos degtukų šiaudelių fabriko vietoje buvo įsteigtas baldų fabrikas. Buvo numatyta gaminti vieno modelio paprastos konstrukcijos drabužių spintas (1000 per mėnesį), tam buvo parengti reikiami pastatai bei įrenginiai, mokomi darbininkai. Pradžia buvo labai sunki: trūko visų būtiniausių dalykų. Vis dėlto tai buvo pirmoji Lietuvoje siauros specializacijos baldų įmonė. Ją administruoti ir aprūpinti medžiagomis turėjo Klaipėdos faneros fabrikas. Tačiau šis pats prastai veikė ir 1955 m. baldų fabriko administravimas buvo perduotas Klaipėdos medžio apdirbimo kombinatui (MAK-2). Deja, šios funkcijos priskyrimas iš pradžių sutrikdė ir jo veiklą. Baldų gamyba pradėjo atsigauti 1957 m., o tvirtėti – nuo 1959 m. Savo išgalėmis įmonės darbuotojai stengėsi mechanizuoti kuo daugiau darbo barų, diegti...
Šį darbą sudaro 6463 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!