Plėtojantis rinkos ekonomikos sąlygoms, vis didesnį vaidmenį atlieka finansų žinios bei ūkio subjektų finansinės būklės analitinis įvertinimas. Ekonomikoje vykstantys reiškiniai ir procesai turi būti nuolat analizuojami, vertinami, turi būti ieškomi nauji būdai jų analizei, tobulinami ir atnaujinami senieji analizės procesai.
Prieš pradedant bet kokią veiklą, labai svarbu ją kruopščiai suplanuoti, apsvarstyti kiekvieną jos etapą, planuoti ir prognozuoti pinigų srautus, pasirinkti kolektyvą, jį tinkamai struktūrizuoti, optimaliai paskirstyti išteklius, nes tik tada įmanoma pasiekti geriausius rezultatus. Neveltui planavimas ir vertinimas yra laikomi gerais valdymo kriterijais, ir nusakomi kaip išskirtinai teigiama veikla.
Finansinė analizė padeda nustatyti įmonės veiklos finansinius aspektus, įvertinti esamą padėtį ir ateities perspektyvas. Visa tai, labai svarbu, norint įvertinti praeityje padarytus sprendimus, jų padarinius ir siekiant padidinti įmonės veiklos efektyvumą.
Darbo tikslas: remiantis literatūros šaltiniais ir AB „Vilniaus baldai“ 2008 – 2009 metų finansinės atskaitomybės duomenimis, atlikti AB „Vilniaus baldai“ finansinę analizę.
1. Atlikti balanso rodiklių horizontaliąją ir vertikaliąją analizę.
2. Atlikti pelno(nuostolio ataskaitos horizontaliąją ir vertikaliąją analizę.
3. Paskaičiuoti pardavimų ir investicijų pelningumo rodiklius.
4. Išanalizuoti trumpalaikio mokumo rodiklius.
5. Išanalizuoti ilgalaikio mokumo rodiklius.
6. Atlikti įmonės veiklos efektyvumo analizę.
7. Įvertinti įmonės bankroto tikimybę.
Darbo objektas: mokslinės – teorinės literatūros ir kitų šaltinių analizė.
1. AB „VILNIAUS BALDAI” BALANSO RODIKLIŲ HORIZONTALIOJI IR VERTIKALIOJI ANALIZĖ
Finansinė analizė – tai ne manipuliavimas skaičiais. Geras analitikas visada išmano, kokiam rodikliui reikia skirti daugiau dėmesio nei kitam, ir kaip jį interpretuoti. Dažnai vienas kokybinis rodiklis būna svarbesnis negu keli kiekybiniai rodikliai. Kad įmonė sėkmingai plėtotų savo veiklą, ji turi siekti gerinti svarbiausius rodiklius (mokumą, pelningumą, efektyvumą ir kt.). Atitinkamame veiklos etape įmonė turi iš daugelio rodiklių išskirti svarbiausią. Dauguma rodiklių kinta, todėl labai svarbu atrasti jų kitimo priežastis.
Finansų bei ekonominė analizė plačiausiai taiko lyginimo būdą. Taikant šį būdą, galima išsiaiškinti nukrypimus nuo projektuojamų rodiklių dydžių, materialinių, laiko, piniginių normų, įvertinti rodiklių augimo tempus, dinamiką, tendencijas, galimybes bei kontroliuoti įmonės veiklą, numatyti jos perspektyvas.
1. BALANSO RODIKLIŲ...
Šį darbą sudaro 10569 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!