Atsižvelgiant į šiuo metu Lietuvoje itin dinamišką plėtrą, tampa itin aktualu įvairiais aspektais išanalizuoti Lietuvos miestų sandarą, funkcinę jų struktūrą bei esminių savybių raidą istoriniu aspektu. Šiandienos gyventojų poreikius optimaliau atitinkančių miesto plano funkcinių schemų sprendinių paieškos taptų kryptingesnės ir vaisingesnės, jei būtų grindžiamos šią problemą atskleidžiančiais miesto analizės duomenimis. Daugelyje Europos valstybių miesto projektavimui bei jų funkcijų tobulinimui skiriama daug dėmesio. Ten naujausios tendencijos ir raidos procesai atskleidžiami mokslinėse studijose ir aptariami specialiuose leidiniuose. Lietuvos miestai, ketvirtajame dešimtmetyje atitikę tuometinius analogus Vakarų Europos valstybėse, sovietmečiu patyrė stiprias deformacijas. Miestas tapo anonimiškas, projektuotas pagal politiškai ideologizuotus normatyvus. Tačiau, atgavus nepriklausomybę, paskutiniame amžiaus dešimtmetyje vėl radikaliai pasikeitus politinei ir sociokultūrinei situacijai, pastebimi pokyčiai. Šiandienos mieste siekiama patenkinti kuo daugiau poreikių. Miesto struktūrą lemia erdvinis miesto ir kitų funkcinių struktūrų išdėstymo principas, kuriam įtaką daro ekonominiai, socialiniai, technologiniai ir estetiniai veiksniai.
Miesto projektavimui bei jų funkcijų tobulinimui ypač svarbu miesto erdvinės pažinimas. Miestas yra teritorinė sistema, kurios elementai gali formuoti įvairias struktūras, nevienodai išsidėsčiusias miesto erdvėje. Tai priklauso tiek nuo kiekvieno elemento sklaidos ypatumų, tiek nuo paties miesto – jo gamtinio pagrindo, esamų struktūrų, ryšių su aplinkinėmis teritorijomis.
• Išaiškinti tvarkytinas ir rekreavijai pritaikomas zonas;
• Pateikti miesto koncepcinius pasiūlymus.
Tyrimo hipotezė- pagerins miesto struktūrinį- funkcinį išdėstymą, lems geresnį poreikių patenkinimą.
Tyrimo bazė- istoriniai šaltinių ir teorijos apžvalga, teritorijos esamos situacijos ir funkcinė analizė.
TEORIJOS APŽVALGA
Statinys – visa tai, kas sukurta statybos darbais naudojant statybos produktus ir yra tvirtai sujungta su žeme. Tai pastatai (gyvenamieji, pramoniniai, komerciniai, biurai, sveikatos apsaugos, švietimo, poilsio, žemės ūkio ir kiti) ir inžineriniai statiniai ar mišrios rūšies statiniai (su inžineriniais statiniais sujungti pastatai), taip pat statinių priestatai, antstatai ir jų dalys, įrenginių, technologinių inžinerinių sistemų ir statinio inžinerinių sistemų statybinės konstrukcijos. Apibrėžimas „tvirtai sujungta su žeme“ reiškia, kad statinio konstrukcijos yra įleistos į žemę (jūrų, ežerų, upių ar kitų vandens telkinių dugną) ar...
Šį darbą sudaro 2043 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!