Senovės graikų arba kitaip tariant, Antikos mitai tai, ko gero, yra vieni prasmingiausių senųjų pasakojimų apie pačius įvairiausius tuo metu Antikoje gyvenusius bei veikusius graikų dievus bei didvyrius. Sykiu graikų mitologija atspindi ir prasmingo gyvenimo reiškinius, pasakoja įvairias istorijas, apibrėžiančias gana gyvenimiškas, tačiau mitų atžvilgiu – nepaprastas situacijas, kurios kadaise sklido iš lūpų į lūpas. Svarbu tai, kad kiekvienas graikų mitologijos pasakojimas yra savaip įdomus, nešantis skirtingas prasmes, kurios gali pamokyti žmogų gyvenimo išminties. Šiandien jums papasakosių apie mano manymų pačius reikšmingiausius senovės grakų mitus, kurie manę pačia išmokė gyvenimiškos patirties ir padėjo tapti geresniu žmogumi.
Ko gero visi esate girdėja apie legendomis apipinta trojos karą, jo didvyrius odisėja, achila. Šituo mitu norima papasakoti apie vieną iš pagrindinių įvykių graikų mitologijoje, turėjusi didelę įtaką antikinei kultūrai. Apie karą kuris truko 10 metų. Kuris vyko tarp Spartos ir trojos. Legendose pasakojąmą, kad karas kilo dėl to, kad Trojos prinsas Paris pagrobė savo mylimaja Helena, kuri buvo Spartos karaliaus menelajaus žmoną. Tai sužinojas Spartos karalius surinko 1000 karo laivų laivyną ir nuvykęs į Troją pareikalavo, kad Trojėnai gražintu jam jo žmoną, tačiau Trojėnam nesutikus tarp jų kilo karas. Karo metu minima ne tik Pario ir Helenos meilės istorija, bet ir tokių didvyriu kaip achilas, kuris karo metu supyko dėl vado Agamemnono iš jo pagrobtos vergės Briseidės ir atsisakė eiti į mūšį su savo kariais. Graikams pralaimint Achilo pusbrolis Patroklas, apsirėdęs Achilo šarvais, vedė Achilo kariuomenę į mūšį, kuriame žuvo, Patroklą nukovė vyriausiasis Trojos karaliaus sūnus Hektoras. Achilas iškvietė Hektorą į dvikovą ir ji nukovė. Vėliau Achilas nukovė Trojos sąjungininkus, amazonių karalienę Pentesilėją ir Etiopijos karalių Memnoną, bei pats žuvo nuo Pario paleistos strėlės, kuri pataikė jam į kulną. Kitas Trojos karo didvyris Odisėjas, kurio patarimu buvo sukonstruotas milžiniškas arklys, kurį spartiečiai pastatė neva kaip auką Atėnei. Apsimetę, kad pasitraukia, graikai išplaukė su visu...
Šį darbą sudaro 837 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!