Psichologinis romanas “Kuprelis”, parašytas apie 1910m. Šis kūrinys yra I.Šeiniaus kūrybos viršūnė. “Kuprelis” savo turiniu ir forma labai skiriasi nuo ankstesniųjų pasakojimų tuo, kad visas dėmesys sutelktas į žmogaus individualų vidaus pasaulį, į nuotaikas, dvasinę būseną, į kylančias ir gęstančias mintis. “Kuprelyje” vaizduojami tautinio atgimimo pradžios laikai, tačiau tautiniai klausimai liečiami prabėgomis ir neteikiant jiems dominuojančio vaidmens.
“Kuprelyje”, kurį I.Šeinius vadina ne romanu, bet “vienos pavasario dienos pasaka”, vaizduojama Olesio, fiziškai gamtos nuskriausto, bet užtat emociškai gausiai jos apdovanoto, žmogaus gyvenimo ir meilės istorija. Jame, kaip ir visoje impresionistinėje literatūroje, nepaprastai daug reikšmės turi gamta. Net vėjinis malūnas, kuris čia tėra atsitiktinis pasakojimo fonas, neturįs jokio iš anksto numatyto vaidmens, kylančios ir rimstančios audros ritme tarytum įsijungia į pasakojimo veiksmą ir tampa gyvu Olesio tragedijos potvyniu. I.Šeiniaus gamta - gyva, intensyvi, “sąmoninga”, kurianti ir dalyvaujanti: Dievas ir “pasaulio siela” kartu.
I.Šeinius sukūrė moderniojo lietuvių romano prototipą, kurio centre stovi nebe tautinė problema, bet asmeninė tragedija, šiuo atveju nelaimingos meilės istorija.
Šis kūrinys yra vienas geriausių rašytojo kūrinių, kritikų vadinamas net naujo tipo romanu, nes parašymo laikotarpiu (I-as variantas – 1913m., II-as – 1932m.) išsiskyrė iš lietuvių rašytojų kūrybos savo stiliumi, pagrindinio veikėjo paveikslo traktavimu, meilės temos perteikimu.
Romaną sudaro 40 skyrių. Daugelyje romano skyrių galima pastebėti kelias dalis: „dabar“ vykstantis veiksmas, kur Kuprelis „savo širdį atveria“ jaunajam studentui; pagrindinė dalis – paties Kuprelio pasakojimas; III – ioji dalis – sapnas, tai praeitis, prisiminimas.Šią dalį išskiriame kaip svarbią meninę paskirtį turinčią teksto dalį, padedančią rašytojui išryškinti ir viso romano idėją, ir Kuprelio charakterį.
Romane matome dvi pasakojimo erdves (malūną ir Skardžius), du laiko planus (dabar ir praeitis). Laikas „dabar“ susijęs su realybe, čia sutelktas visas išorinis veiksmas, kad malūnas tinkamai veiktų, gerai maltų, o Ignasėlis tik klausosi, jo lyg ir nėra. Kuprelis tiesiog paskęsta savo atsiminimuose, „dabar“ tarsi išnyksta. Jo pasakojimas užima didžiąją romano dalį, o...
Šį darbą sudaro 1288 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!