Geodezija yra žemės matavimo mokslas. Jis reikalingas tiek žemės formai bei didumui nustatyti, tiek ir planams bei žemėlapiams sudaryti. Geodezija, kartais dar vadinama topografija arba topometrija yra glaudžiai susieta su matematika, fizika astronomija ir kiek mažiau su kitais mokslais. Visi geodezinių matavimų skaičiavimai paremti matematikos dėsniais; geodezijos instrumentų gamintojas turi nusimanyti apie fiziką, tiksliąją mechaniką ir kitus mokslus; astronomijos moksle reikia žemės paviršiaus taškų geografinėms koordinatėms nustatyti. Dabar plačiai taikoma geodezinių matavimų rūšis – aerofototopografija, todėl reikia turėti supratimą apie fotografiją; atliekant geodezinius matavimus taip pat prireikia geografijos, geomorfologijos ir kitų mokslų.
Reljefą sudaro įvairūs žemės paviršiaus nelygumai – iškilimai ir įdubimai. Norint reljefą pavaizduoti plane, reikia mokėti pažinti reljefą vietovėje ir mokėti niveliuoti. Niveliavimas tai žemės paviršiaus taškų aukščių skirtumų matavimas. Aukščių skirtumus galima matuoti įvairiais metodais ir įvairių konstrukcijų prietaisais. Niveliavimo metodai ir prietaisai parenkami pagal niveliavimo tikslumą, vietovės sąlygas, darbams skirtą laiką bei kitas aplinkybes.
Niveliavimo tikslumas parenkamas priklausomai nuo poreikio. Vienokiu tikslumu niveliuojama sudarant topografinius planus bei žemėlapius, įvairius profilius, kitokiu – kai reikia paženklinti ir montuoti statinius, jų konstrukcijas, stebėti pastatų ir inžinerinių įrenginių vertikaliausias deformacijas. Dar galima atvaizduoti: pievas, miškus, upes, kelius, kalnus, daubas, šlaitus, ir kitus nelygumus.
Darbo tyrimo objektas: horizontaliosios aikštelės projektavimas ir žemės darbų tūrių skaičiavimas.
Darbo tikslas: atlikti žemės tūrio skaičiavimą ir suprojektuoti horizontaliąją aikštelę.
1. Išnagrinėti informacinius šaltinius.
2. Apskaičiuoti niveliavimo žurnalą.
3. Apskaičiuoti projektine antitudę.
4. Apskaičiuoti žemės darbų tūrius.
5. Nubraižyti aikštelės topografinį planą ir žemės darbų kartogramą.
1. INFORMACINIŲ ŠALTINIŲ APŽVALGA
1.1. Niveliavimo sąvoka ir būdai. Taškų aukščiai
Horizontalinės nuotraukos tikslas yra nustatyti fizinio žemės paviršiaus taškų padėtį tik horizontalinėje plokštumoje. Horizontalinės nuotraukos planas neduoda žemės paviršiaus pilno vaizdo. Liaudies ūkio praktikos reikalams būtini planai, kuriuose būtų atvaizduoti ne vien tik vietovės daiktų kontūrai (pievos, miškai, upės, keliai, įvairūs pastatai ir kt.) , bet ir tos vietovės reljefas: kalnai, daubos, šlaitai ir kiti nelygumai.
Vietovės reljefo nuotraukai sudaryti reikia...
Šį darbą sudaro 3923 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!