1. poringumas - uolienos ertmių tūris, kiekybiškai išreiškiamas procentiniu visų susisiekiančiųjų ir nesusisiekiančiųjų (atvirųjų ir uždarųjų) porų ir visos uolienos tūrių santykiu.
2. Išskiriamos šios poringumo rūšys: bendrasis,atvirasis, uždarasis, efektyvusis.
3. Bendrasis poringumas visų uolienos porų tūris, nepriklausomai nuo jų formos, dydžio, išsidėstymo ir tarpusavio ryšio. Nustatomas :1) iš visų ertmių (porų, kavernų, plyšelių ir kt.) tūrio ir visos uolienos tūrio santykio (išreiškiamas procentais ar vieneto dalimis);2) iš poringumo koeficiento - visų ertmių (porų, kavernų, plyšelių ir kt.) tūrio ir uolienos mineralinio skeleto tūrio santykio (išreiškiamas procentais arba vieneto dalimis). Kadangi poringumo rodiklis nb yra porų tūrio santykis su bandinio tūriu, tai jis visuomet yra mažesnis už vienetą (arba 100 %). Poringumo koeficientas eb gali būti gali būti lygus vienetui ir net didesnis už jį..
4. Atvirasis poringumas - uolienos poringumo savybė, apibūdinama susisiekiančių porų tūrio ir viso uolienos pavyzdžio tūrio santykiu. Šiuo atveju nepaisoma“uždarų” ir labai mažo skersmens (<0,0002 mm) porų, kurios vakuume, sudarant gamtoje egzistuojančias spūdžio gradiento reikšmes, neužsipildo vandeniu.
5. Uždarasis poringumas – tai nesusisiekiančių ertmių (porų, plyšelių) uolienoje visuma. Apskaičiuojamas pagal bendrojo ir atvirojo poringumo skirtumą.
6. Efektyvusis (aktyvusis, dinaminis, kinematinis) poringumas - uolienos poringumo savybė, nustatoma pagal vidutinio filtracijos greičio (vf) ir tikrojo tėkmės greičio (u) santykį arba pagal uolienos porų, kuriomis vyksta filtracija, tūrio (Ve) ir visos uolienos tūrio (V) santykį .Plyšiuotų uolienų poringumo atitikmuo yra plyšiuotumas. Tai įvairios kilmės ir dydžio plyšių visuma uolienoje. Kiekybiškai išreiškiamas plyšių ir viso uolienos bandinio (su plyšiais) tūrių santykiu. Jo reikšmės paprastai neviršija 2 % ir dažniausiai sudaro procento dalis.
7. Drėgmės imlumas (vandens sulaikymo geba) - uolienos (grunto) gebėjimas sukaupti tuštumose ir adsorbuoti dalelių paviršiuje vandenį (W). Pagal vandens tipą drėgmės imlumas skiriamas - higroskopinis ,molekulinis, kapiliarinis, absoliutusis, o pagal matavimo būdą – tūrinis (Wt), svorinis (Ws). Drėgmės imlumą parodo sugerto ir adsorbuoto vandens tūrio (Vw) ir uolienos (grunto) tūrio (V)...
Šį darbą sudaro 5980 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!