Konspektai

Hidrogeologija (konspektas)

9.8   (2 atsiliepimai)
Hidrogeologija (konspektas) 1 puslapis
Hidrogeologija (konspektas) 2 puslapis
Hidrogeologija (konspektas) 3 puslapis
Hidrogeologija (konspektas) 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 1. poringumas - uolienos ertmių tūris, kiekybiškai išreiškiamas procentiniu visų susisiekiančiųjų ir nesusisiekiančiųjų (atvirųjų ir uždarųjų) porų ir visos uolienos tūrių santykiu.
2. Išskiriamos šios poringumo rūšys: bendrasis,atvirasis, uždarasis, efektyvusis.
3. Bendrasis poringumas visų uolienos porų tūris, nepriklausomai nuo jų formos, dydžio, išsidėstymo ir tarpusavio ryšio. Nustatomas :1) iš visų ertmių (porų, kavernų, plyšelių ir kt.) tūrio ir visos uolienos tūrio santykio (išreiškiamas procentais ar vieneto dalimis);2) iš poringumo koeficiento - visų ertmių (porų, kavernų, plyšelių ir kt.) tūrio ir uolienos mineralinio skeleto tūrio santykio (išreiškiamas procentais arba vieneto dalimis). Kadangi poringumo rodiklis nb yra porų tūrio santykis su bandinio tūriu, tai jis visuomet yra mažesnis už vienetą (arba 100 %). Poringumo koeficientas eb gali būti gali būti lygus vienetui ir net didesnis už jį..
4. Atvirasis poringumas - uolienos poringumo savybė, apibūdinama susisiekiančių porų tūrio ir viso uolienos pavyzdžio tūrio santykiu. Šiuo atveju nepaisoma“uždarų” ir labai mažo skersmens (<0,0002 mm) porų, kurios vakuume, sudarant gamtoje egzistuojančias spūdžio gradiento reikšmes, neužsipildo vandeniu.
5. Uždarasis poringumas – tai nesusisiekiančių ertmių (porų, plyšelių) uolienoje visuma. Apskaičiuojamas pagal bendrojo ir atvirojo poringumo skirtumą.
6. Efektyvusis (aktyvusis, dinaminis, kinematinis) poringumas - uolienos poringumo savybė, nustatoma pagal vidutinio filtracijos greičio (vf) ir tikrojo tėkmės greičio (u) santykį arba pagal uolienos porų, kuriomis vyksta filtracija, tūrio (Ve) ir visos uolienos tūrio (V) santykį .Plyšiuotų uolienų poringumo atitikmuo yra plyšiuotumas. Tai įvairios kilmės ir dydžio plyšių visuma uolienoje. Kiekybiškai išreiškiamas plyšių ir viso uolienos bandinio (su plyšiais) tūrių santykiu. Jo reikšmės paprastai neviršija 2 % ir dažniausiai sudaro procento dalis.
7. Drėgmės imlumas (vandens sulaikymo geba) - uolienos (grunto) gebėjimas sukaupti tuštumose ir adsorbuoti dalelių paviršiuje vandenį (W). Pagal vandens tipą drėgmės imlumas skiriamas - higroskopinis ,molekulinis, kapiliarinis, absoliutusis, o pagal matavimo būdą – tūrinis (Wt), svorinis (Ws). Drėgmės imlumą parodo sugerto ir adsorbuoto vandens tūrio (Vw) ir uolienos (grunto) tūrio (V)...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 5980 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (5980 ž.)
Darbo duomenys
  • Geologijos konspektas
  • 4 psl., (5980 ž.)
  • Word failas 171 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Mineralai konspektas

Mineralai konspektas Geologija Peržiūrėti darbą

Geotektonikos konspektas

Geotektonikos konspektas Geologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt