Referatai

H.Hartas ir įsakymai

9.2   (3 atsiliepimai)
H.Hartas ir įsakymai 1 puslapis
H.Hartas ir įsakymai 2 puslapis
H.Hartas ir įsakymai 3 puslapis
H.Hartas ir įsakymai 4 puslapis
H.Hartas ir įsakymai 5 puslapis
H.Hartas ir įsakymai 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kiekviena tauta jau nuo senovės laikų kūrė įstatymus tam, kad piliečiai juos vykdytų. Ir tiktai remiantis įsakymais bei komandomis buvo pasiekiamas visuomenės patiklumas, nes tai buvo visai tautai privaloma elgesio taisyklė. Kiekvienu žmonijos laikotarpiu įstatymai bei jų reikšmė kito, tačiau įstatymas visada buvo svarbiausias valstybės nurodymas kaip elgtis tam tikroje situacijoje. Taigi pažvelkime kaip įstatymus, komandas bei įsakymus suvokė ir juos išdėstė H.Hartas.
Asmeninius pageidavimus H.Hartas išskiria į prašymą, maldavimą ir perspėjimą. Tačiau visi šie terminai turi liepiamąją nuosaką, taigi galima būtų teigti, kad tai paliepimai, besiskiriantys vieni nuo kitų pagal vartojimą, konkrečioje situacijoje. Vis tik paliepimai dažniausiai suprantami kaip privalomi reikalavimai, tačiau prašymas, maldavimas ar perspėjimas pagal Hartą nėra privalomi pageidavimai, kuriuos turėtų atlikti subjektas. Hartas nurodo, jog kalbančiojo prašymas ar maldavimas gali būti neišpildomas, kadangi tai priklauso nuo subjekto malonės. Be jokios abejonės ir mes gyvenime susiduriame su begale prašymų, kurių nevykdymas mums neatneša žalos. Taigi, vykdydami prašymus dažniausiai remiamės savo sąmoninga malone. Juk prašymas ką nors paduoti ar atnešti gali būti neišpildytas, nes tas reikalavimas nereikalauja bausmės ir nėra sankcionuotas valstybės prievartos. Mano nuomone, Hartas norėjo parodyti, būtent prašymo, atskirumą nuo paliepimo, kuris tam tikroje situacijoje gali būti privalomas. Jeigu, anot Harto, liepimo terminą panaudotume ginkluoto apiplėšimo situacijoje, tai šis pageidavimas būtų privalomas vykdyti, nes kitu atveju asmeniui nevykdžiusiam šio paliepimo grėstų žala. Taigi, galima sakyti, kad ginkluoto nusikaltėlio paliepimas, kurio vykdymas yra privalomas turi įsakymo galią, nes asmeniui jis yra būtinas vykdyti. Šiai situacijai apibūdinti labiausiai tiktų terminas- „grasinimais paremtas įsakymas“. Įsakymai, pagal Hartą, skirstomi į „grasinimais paremtus“ ir „prievartinius“. Tačiau visais atvejais įsakymams yra paklūstama, nekreipiant dėmesio ar tas paklusimas siejamas su valdžia ar jau minėta, ginkluoto apiplėšimo situacija. Pastarojoje situacijoje taip pat gali būti vartojama komandos sąvoka. Be jokios abejonės šis terminas labiausiai tinkamas vartoti ir dažniausiai naudojamas kariniame kontekste. Vis tik sąvoka „komanduoti“ parodo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 839 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas 3
  • Liepimų įvairovė 4
  • Teisė kaip prievartiniai įsakymai 5
  • Literatūra 7

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (839 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 6 psl., (839 ž.)
  • Word failas 42 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Atostogų įsakymai – darbuotojų teises ir pareigas įteisinantys dokumentai

Atostogų įsakymai – darbuotojų teises ir pareigas įteisinantys dokumentai Teisė Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt