Referatai

Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas

10   (1 atsiliepimai)
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 1 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 2 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 3 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 4 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 5 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 6 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 7 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 8 puslapis
Herakleito, sofistų ir Sokrato minčių apie grožį palyginimas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Doc.dr.
Vilnius 2006.
ĮVADAS
Yrant patriarhaliniams gimininiams santykiams ir formuojantis aristokratiniam antikiniam poliui, prasideda naujas kokybinės antikinės estetikos raidos etapas. Mitologinė pasaulėžiūra trūkinėja, praranda vientisumą ir formuojasi filosofinis pasaulio pažinimas. Tradicija regėti poetus, kaip išminties mokytojus Graikijoje buvo labai stipri ir gyvybinga. Vienas pirmųjų sukilusių prieš mythos hegemoniją ir siekusių įteisinti naujus logos principus buvo įtakingas Jonijos mąstytojas Herakleitas. Antikos estetika įžengia į ankstyvosios klasikos laikotarpį, kuriame iškyla įtakingos kosmologinės Herakleito estetinės teorijos ženklinusios perėjimą nuo mitologinio pasaulio suvokimo prie sąvokinio mąstymo. O viduriniosios klasikos periodas dažniausiai siejamas su Va.pr.kr. vidurio sofistų ir Sokrato vardais. Pirmiesiems graikų filosofams, kuriems parūpo estetika tai buvo sofistai, jie siekė paaiškinti, ne kas yra tiesa, bet parodyti, kad bet kokie teiginiai yra teisingi. Sofistams, kaip ir Sokratui norėjosi nuo kosmopologinės problematikos gilintis į visuomenės gyvenimą aiškintis žmogaus likimą.
1. HERAKLEITO ESTETIKA
V.a. .pr. kr. besiformuojanti antikos estetika įžengia į ankstyvosios klasikos laikotarpį, kuriame iškyla įtakingos kosmologinės Herakleito estetinės teorijos ženklinusios perėjimą nuo mitologinio pasaulio suvokimo prie sąvokinio mąstymo.
Herakleito filosofijoje formuojasi antikinės dialektikos principai. Filosofas teigia, kad „ priešingybės susaisto ir iš skirtybių atsiranda gražiausia harmonija.“ Harmonija Herakleitui yra universali vertybė, grožio fenomeno esmė. Ji gimsta susitaikant priešingoms jėgoms, elementams, garsams, spalvoms. Herakleitas išskiria dvi skirtingas harmonijos formas: aiškią ir išplėstą. Aukštesne jis laiko paslėptąją harmoniją, kuri yra stipresnė nei „atvira“. Paslėptoji harmonija, - teigia jis – geriau nei atskleistoji. Grožis Herakleito estetikoje aiškinamas, kaip objektyvi pasaulio savybė, besireiškianti priešybių sutapimo arba harmonijos forma. Kosmogoninė Herakleito filosofija iš prigimties yra estetiška, kadangi filosofo apmąstymų slinktis paremta estetiniais principais ir galų gale įgauna estetinį turinį. Grožio ir harmonijos savybes jis pirmiausia priskiria kosmosui ir tik vėliau gamtos reiškiniams, daiktams, žmogiškosios kūrybos formoms, vadinasi ir menui. Herakleitas pirmasis antikinės estetikos istorijoje iškelia grožio reliatyvumo problemą. „pati gražiausia beždžionė yra bjauri, palyginti su žmogumi. O kita vertus ir pats išmintingiausias žmogus savo išmintimi,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1610 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • TURINYS 2
 • ĮVADAS 3
 • 1. HERAKLEITO ESTETIKA 4
 • 2. SOFISTŲ POŽIŪRIS Į MENĄ 5
 • 3. SOKRATO ESTETIKA 6
 • IŠVADOS 8
 • LITERATŪRA 9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1610 ž.)
Darbo duomenys
 • Etikos referatas
 • 9 psl., (1610 ž.)
 • Word failas 66 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt