Graikų ir Persų karai
Graikai - graikų kariai
Senovės Graikijos miestai-valstybės dažnai kovojo tarpusavyje. Kartais miestų valstybių grupės susivienydavo dideliuose karuose kovodamos su kitomis miesto valstybių grupėmis. Retai Graikijos miestai-valstybės susivienijo kovodamos su tokiu bendru priešu, kaip persai Persų karuose. Tikėtasi, kad visi Graikijos mieste-mieste gyvenantys vyrai kausis armijoje. Daugeliu atvejų tai buvo ne visą darbo dieną dirbantys kareiviai, o vyrai, turintys žemę ar verslą, kurie kovojo gindami savo turtą. Paprastai kuo turtingesnis kareivis, tuo geresnius šarvus ir ginklus jis turėjo. Visą šarvų komplektą sudarė skydas, bronzinė krūtinėlė, šalmas ir tepalai, saugantys blauzdas. Dauguma karių nešė ilgą ietį, vadinamą doru, ir trumpą kardą, vadinamą „xiphos“.
https://sketchfab.com/3d-models/greek-soldier-2ba7369224d8437e9ddccfe420e1edfb
Persai - persų kariai
Svarbiausi Persijos kariuomenės daliniai buvo lankininkai priekinėse gretose, kavalerija ant sparnų ir sunkieji pėstininkai. Taktika, pagrįsta puikiu šių šakų koordinavimu, kariuomenė padėjo sukurti didžiausią antikos imperiją, kuri valdė 44% tuo metu žinomų pasaulio gyventojų. Pasak graikų istoriko Herodoto, Kserkso kariuomenė sudarė 3 milijonus karių. Šiandienos istorikai abejoja šio skaičiaus tikslumu. Karių skaičius buvo tikriausiai 70 tūkstančių pėstininkų ir 10 tūkstančių kavalerijos.
https://sketchfab.com/3d-models/persian-infantry-b9845a4a1d1247b08d21400f15226f9d
Persai - persų kariai
Trumpa ietis
Persų karių ietis buvo apie 1,8 metro ilgio. Užpakalinis
kotas buvo pasvertas, kad ietis būtų gerai subalansuotas ir padėtų kovojant rankomis.
Strėlinė
Persiškos strėlės buvo trumpos, lengvos ir trumpo nuotolio. Tačiau kai jas vienu metu ir greitai iš eilės naudojo daug kareivių, poveikis buvo bauginantis.
Lengvas medinis skydas
Persų karių skydas buvo pagamintas iš medžio, bet tvirtesni priešo skydai nebuvo trūkumas, nes persų sėkmės paslaptis buvo ne jų ginklų kokybė.
Graikų ir Persų karai
Graikų-persų karais vadinama daugybė karinių konfliktų tarp Graikijos miestų-valstybių ir Persijos imperijos, vykusių 499 m. pr. Kr. – 448 m. pr. Kr. Konfliktas tarp susiskaldžiusio Graikų pasaulio ir milžiniškos Achemenidų imperijos prasidėjo kai Kyras Didysis užkariavo Joniją547 m. pr. Kr. Norėdami suvaldyti nepriklausomybės siekiančius Jonijos miestus, persai kiekvienam iš jų paskyrė po tironą, kitaip vadinamą
Šį darbą sudaro 615 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!