Referatai

Grafų izomorfizmo skaičiavimas

9.8   (3 atsiliepimai)
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 1 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 2 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 3 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 4 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 5 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 6 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 7 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 8 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 9 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 10 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 11 puslapis
Grafų izomorfizmo skaičiavimas 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

3) yra toks aibės VG atvaizdis (bijekcija) φ į aibę VH, kad, jei v1 ir v2 yra gretimos grafo G viršūnės, tai φ(v1) ir φ(v2) yra gretimos grafo H viršūnės.
Jei grafai yra izomorfiniai, tai rašome . Pavyzdžiui, 1.1. pav. Pavaizduoti trys izomorfiniai grafai, 1.2. pav. du neizomorfiniai grafai.
Aišku, kad grafų izomorfizmas yra ekvivalentiškumas, t.y. izomorfizmas visų grafų aibę išskaido į klases taip, kad vienos klasės grafai tarpusavyje yra izomorfiniai.
Todėl natūralu visus vienos klasės grafus sutapatinti, t.y. visus juos galima pavaizduoti vienu ir tuo pačiu piešiniu. Norėdami pabrėžti, kad nagrinėjami grafai skiriasi izomorfizmo tikslumu, sakome abstraktusis grafas. Šis grafas žymi visą izomorfinių grafų klasę.
Žymėtieji grafai. Daugelyje situacijų reikia skirti izomorfinius grafus. Tam tikslui kiekvienai grafo viršūnei priskiriama žymė, pavyzdžiui, aibės {1,2,3,...,n} skaičius. Toks grafas vadinamas žymėtuoju grafu. Du žymėtieji grafai, turintys tą patį viršūnių skaičių, yra lygūs, jei jų briaunų (lankų) aibės yra lygios ir skirtingi, jei jų briaunų (lankų) aibės yra nelygios. Pavyzdžiui, 1.3. pav. pavaizduoti trys žymėtieji grafai.
Iki šiol mes nagrinėjome žymėtuosius grafus. Todėl ir tolesniame nagrinėjime sakydami žodį grafas suprasime, kad tai žymėtasis grafas, o norėdami kalbėti apie izomorfinius grafus, tai atskirai pabrėšime.
Koks yra n viršūnių žymėtųjų ir izomorfinių grafų skaičius.
Žymėtųjų grafų skaičius. Didžiausias n viršūnių grafo briaunų skaičius yra lygus . Tada grafų, turinčių k briaunų, skaičius yra lygus . Vadinasi, visų n viršūnių žymėtųjų grafų skaičius .
Izomorfinių grafų skaičius. Yra žinoma Pojos formulė: gn asimptotiškai lygu !. Žodžiai “asimptotiškai lygu“ reiškia, kad
.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad žymėtųjų n viršūnių grafų yra n! daugiau negu abstrakčių n viršūnių grafų. Šis faktas atrodo intuityviai aiškus, nes egzistuoja lygiai n! būdų, kaip priskirti žymes viršūnėms, kurių skaičius yra n. Tačiau šio teiginio klaidingumą rodo tai, kad ne iš kiekvieno abstraktaus grafo gauname n! žymėtųjų grafų. Pavyzdžiui, visi žymėtieji tuštieji grafai yra lygūs; paprastoji trijų viršūnių grandinė duoda tris, o...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1155 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (1155 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų referatas
  • 12 psl., (1155 ž.)
  • Word failas 123 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt