Referatai

Gėrio ir blogio santykis

9.8   (2 atsiliepimai)
Gėrio ir blogio santykis 1 puslapis
Gėrio ir blogio santykis 2 puslapis
Gėrio ir blogio santykis 3 puslapis
Gėrio ir blogio santykis 4 puslapis
Gėrio ir blogio santykis 5 puslapis
Gėrio ir blogio santykis 6 puslapis
Gėrio ir blogio santykis 7 puslapis
Gėrio ir blogio santykis 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmogaus gyvenime paprastai kyla labai daug klausimų, o ypač tokių į kuriuos rasti atsakymą yra ypatingai sunku. Tarp šių klausimų, kuriuos sau keliam, yra keletas išskirtinių, kurie ypač mus domina ir į kuriuos labai sunku rasti tinkamą atsakymą būtų šie: kodėl egzistuoja blogis? Kaip jis atsiranda? Kas yra blogis? Kas yra gėris? Kuom skiriasi šie, rodos, tokie atskiri dalykai vienas nuo kito? Atsakymas būtų iš tikrųjų labai paprastas. Štai pavyzdys. Senovėje vandeniui iš šulinio semti dažnai buvo naudojamas didelis ratas, kurį sukdavo įkinkyti jaučiai, arkliai ar net žmonės. Tai stebintis žmogus vienus matydavo besiartinančius iš priekio, o kitus, nutolstančius - iš nugaros ir būtų galėjęs daryti išvadą, kad jie juda dviem priešingomis kryptimis. Bet jeigu jis būtų žiūrėjęs iš viršaus, aiškiai būtų matęs, kad tiek vieni, tiek kiti eina ta pačia kryptimi dirbdami tą patį darbą. Šis pavyzdys mums leidžia suprasti, kad gėris ir blogis, kurie pasireiškia kaip priešingybės, iš tiesų yra dvi jėgos, įkinkytos į tą patį darbą, bet kadangi jos nestebimos iš aukštai, tai yra dvasiniu, Pašviestųjų požiūriu, manoma, jog tai dvi konfrontuojančios jėgos. Visi, kurie stebi faktus, įvykius iš apačios, iš to lygio, kuriame jie vyksta - klysta. Jei jie pabandytų pakilti ir juos stebėtų iš išminties, dvasinio požiūrio taško, matytų teisingą vaizdą. Jie matytų skritulį, ratą... ir suprastų, kad gėris ir blogis yra dvi jėgos, sukinkytos kartu, kad jos beveik neatsiejamos ir kad jos skirtos tam, kad suktų gyvenimo ratą. Iš čia galima suprasti, kad gėris ir blogis yra dvi vienos sielos pusės, kartais pasireiškiančios čia gera, čia bloga prasme. Taigi šiuo darbu ir bandysime išsiaiškinti kas yra kas, kada gėris virsta blogiu ir atvirkščiai.
Bendriausia vertinamoji dorovės sąvoka, blogio priešybė. Gėris apima tai, kas atitinka visuomenėje priimtus dorovės reikalavimus (principus ir normas) ir sudaro bendrą dorovingumo turinį. Šia sąvoka žmonės išreiškia savo bendriausius interesus, siekius ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2631 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2631 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos referatas
  • 8 psl., (2631 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt