Restrikcijoas-endonukleazės, DNR-lagazės, atvirkštinė transkriptazė ir kitos polimerazės, vektoriai ir kt.
Transformacija, mikroinjekcija, elektroporacija ir kt.
Per pastaruosius du dešimtmečius sparčiai besivystant genetinei inžinerijai ir biotechnologijai, atsiveria plačios galimybės, leidžiančios išspręsti įvairias žmonijos problemas. Plačiąja prasme biotechnologija yra natūralios biologinės sistemos panaudojimas, siekiant gauti žmogui reikiamą produktą ar pasiekti užsibrėžtą tikslą. Biotechnologija pagrįsta manipuliacijomis su DNR už gyvosios ląstelės ribų, yra naujesnio ir galingesnio tipo technologija, leidžianti paimti konkrečius genus iš vieno organizmo ir perkelti į kitą, norint pagaminti reikalingą medžiagą ar naujų savybių organizmą. Naujausi biotechnologiniai išradimai kardinaliai pakeitė žemės ūkio, medicinos ir farmakologijos sričių vystymąsi. Genų inžinerijos dėka buvo pradėti kurti anksčiau gamtoje niekada neegzistavę transgeniniai organizmai – šiandien vadinami genetiškai modifikuotais organizmais.
Natūraliai gamtoje egzistuoja didžiulė įvairovė organizmų, kuriuos suprantame kaip bet kokį biologinį vienetą, galintį daugintis ir perduoti genetinę medžiagą palikuonims. Tuo tarpu genetiškai modifikuoti organizmai (GMO) yra organizmai, kuriuose genetinė medžiaga yra pakeista tokiu būdu, kuris natūraliai nepasitaiko nei poruojantis, nei natūralios rekombinacijos būdu.
Tad genetiškai modifikuotų organizmų kūrimas siūlo greitesnį ir pigesnį maisto produktų apdorojimą ir kontrolę.
Genų inžineriją – rekombinantinių DNR molekulių technologijas – sukūrė pati gamta, tik žmogus vėliau jas iš naujo atrado.
Genetinė modifikacija vyksta naudojant įvairius metodus:
1. Rekombinacinai DNR metodai, naudojantys vektorines sistemas (virusus, plastides), padedančias į norimą organizmą įterpti svetimą tai rūšiai geną ar genų rinkinį;
2. Metodai, kuriais į organizmą tiesiogiai įvedama paveldima medžiaga, paruošta ne pačiame organizme, įskaitant mikroinjekcijas, makroinjekcijas ir mikrokapsuliavimą;
3. Ląstelių suliejimas, įskaitant protoplastinį suliejimą ar hibridizacijos metodus, kai sukuriamos naujos gyvos ląstelės su naujomis paveldimomis genetinės medžiagos kombinacijomis, suliejant dvi ar daugiau ląstelių tokiais metodais, kurie natūraliai gamtoje neegzistuoja.
VEKTORIUS, arba pernešėjas – tai DNR, o kartais kai kurių virusų RNR molekulės, į kurias įterpiamas atitinkamos nukleino rūgšties fragmentas, norint jį perkelti į ląstelę.
Vektoriaus dėka, vektoriaus ir svetimo fragmento hibridas, įvedamas į ląstelę – recipientą, kurioje dauginasi kartu ir į ją įterptas fragmentas.
Genų...
Šį darbą sudaro 2483 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!