Referatai

Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš

9.4   (2 atsiliepimai)
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 1 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 2 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 3 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 4 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 5 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 6 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 7 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 8 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 9 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 10 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 11 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 12 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 13 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 14 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 15 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 16 puslapis
Genetiškai modifikuoti organizmai. Už ir prieš 17 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Daugelį metų vis tobulėjant technologijoms ir atsirandant naujoms mokslo inovacijoms žmonės siekia kontroliuoti kitų organizmų evoliucija. Pastarųjų dviejų dešimtmečių laikotarpiu biotechnologija sulaukė išskirtinio mokslininkų dėmesio. Vis sparčiau vystantis jai, pasiektas aukštas ląstelės pažinimo lygis, kuris leidžia naudoti mažiausias organizmo daleles. Fermentų pagalba tapo įmanoma „suardyti“ deoksiribonukleorūgšties (DNR) grandinę ir perkelti genus iš vieno organizmo į kitą. Taip atsirado galimybė sukurti naujus transgeninius (genetiškai modifikuotus) organizmus. Šių organizmų genetinė informacija yra pakeičiama, ir jie įgyja tokius požymius, kokių negalėtų įgyti organizmui dauginantis natūraliu būdu. Pasinaudojant šiomis biotechnologijos inovacijomis, galima išvesti genetiškai modifikuotus augalus ar organizmus, kurie tampa atsparesni ligoms bei kenkėjams, turi didesnę maistinę vertę, geriau pakelia aplinkos sąlygas: sausrą, šaltį, druskingą dirvožemį ir kt..  

Ištrauka

Daugelį metų vis tobulėjant technologijoms ir atsirandant naujoms mokslo inovacijoms žmonės siekia kontroliuoti kitų organizmų evoliucija. Pastarųjų dviejų dešimtmečių laikotarpiu biotechnologija sulaukė išskirtinio mokslininkų dėmesio. Vis sparčiau vystantis jai, pasiektas aukštas ląstelės pažinimo lygis, kuris leidžia naudoti mažiausias organizmo daleles. Fermentų pagalba tapo įmanoma „suardyti“ deoksiribonukleorūgšties (DNR) grandinę ir perkelti genus iš vieno organizmo į kitą. Taip atsirado galimybė sukurti naujus transgeninius (genetiškai modifikuotus) organizmus. Šių organizmų genetinė informacija yra pakeičiama, ir jie įgyja tokius požymius, kokių negalėtų įgyti organizmui dauginantis natūraliu būdu. Pasinaudojant šiomis biotechnologijos inovacijomis, galima išvesti genetiškai modifikuotus augalus ar organizmus, kurie tampa atsparesni ligoms bei kenkėjams, turi didesnę maistinę vertę, geriau pakelia aplinkos sąlygas: sausrą, šaltį, druskingą dirvožemį ir kt.. Prieš dešimtmetį šie genetiškai modifikuoti organizmai paplito tarp paprastų žmonių, jų kasdienėje veikloje, ir šiandien jie jau vartojami labai plačiai įvairiose srityse: genetiškai pakeistų sudedamųjų dalių galima rasti daugelyje maisto produktų - konditerijos gaminiuose, majoneze, aliejuje, margarine, dribsniuose, prieskoniuose, sultyse, džemuose, sūriuose, žuvų, daržovių ir mėsos konservuose.
Šių dienų pasaulyje beveik šeštadalis planetos gyventojų badauja arba yra labai arti bado ribos. Kodėl nepasinaudoti naujausiais mokslo laimėjimais žmonių labui ir padėti tokioms šalims, kurios žengia bado linkme? Tačiau ar ne pinigai čia svarbiausi? Daugiausiai genetiškai pakeistų žemės ūkio produktų auginančios kompanijos ir šalys, pirmiausia JAV, iš to gauna didžiulį pelną. Ši šalis jau įgavo masinį pobūdį ir plečiasi toliau, bando užkariauti didesnius plotus vis besiskverbdama į kitas šalis, kaip antai Šiaurės ir Pietų Amerika, tačiau Europa intensyviai priešinasi šiai invazijai. Kad ir kaip bebūtų, tačiau pasaulyje genetiškai modifikuotų produktų kasmet parduodama vis daugiau.
Jauna technologija, dar nepasiruošusi visuomenė ir sunkiai numatoma tokių modifikacijų ateitis šiuo metu neduoda ramybės visai žmonijai. Iki šiol niekas nežino, kaip genetiškai pakeisti organizmai ateityje paveiks žmonių sveikatą? Ar GMO nepažeis imuninės, genetinės ir kitų sistemų? Ar nesukels naujų vėžio formų, iki šiol nežinomų ligų?...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4312 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
17 psl., (4312 ž.)
Darbo duomenys
  • Biologijos referatas
  • 17 psl., (4312 ž.)
  • Word failas 138 KB
  • Lygis: Universitetinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt