Garbės samprata Homero poemoje „Odisėja“. Kalbėjimas apie garbės sampratą. Kalbėjimas apie garbę.
Garbingumas – tai didvyriškumo ženklas, kuris yra labai girtinas. Būtent garbingumas dažniausiai priklauso nuo paties žmogaus, nes tik pats žmogus pasirenka, ar jam būti garbingu ar ne. Tai priklauso nuo jo paties vertybinės sistemos, kokią jis puoselėja. Apie garbingumą ir garbės sampratą nemažai informacijos galima rasti ir pirmojo Europos poeto Homero žymioje poemoje, pavadinimu „Odisėja“, tad šioje kalboje apie ją argumentuotai pašnekėsiu.
Garbė – tai apginti savo tėvynės vardą. Apginti savo tėvynės vardą ir gerovę yra didžiulė pareiga, kuri susijusi su garbingumu, atsidavimu ir meile savajam kraštui. Juk tikras savo tėvynės pilietis privalo tėvynę ginti ir kovoti dėl jos taip, kaip dėl nieko niekad nekovojo ir nekovos. Juk tėvynė pati svarbiausia. Tad tokia garbingumo samprata atsiskleidžia ir „Odisėjoje“. Ji išreiškiama per Odisėjo paveikslą ir jo narsųjį žygį bei kovą Trojos kare, kuriame jis dėl savo ypatingos kovos strategijos tapo Trojos karo didvyriu. Šiame kūrinyje, kaip ir minėjau – garbingumas – tai apginti savo tėvynės vardą ir jis labai aiškiai matomas epizode, kada Odisėjas visomis išgalėmis bando kovoti su trojėnais ir nė akimirkos dėl šios kovos nenuleidžia rankų. Odisėjui svarbu, kad pergalė būtų pasiekta, kitaip jo narsumas, drąsa, atsidavimas neteks prasmės ir jis pats pamins savo, kaip tėvynės gynėjo garbę. Tad Odisėjas neriasi dėl to iš kailio. Štai čia, tik viename kūrinio epizode atsiskleidžia Odisėjo negarbingumas. Vienintelis konkretus aspektas, kuris pabrėžia, kad Odisėjas gana gudriai ir savotiškai negarbingai pasiekė pergalę prieš trojėnus. Norėdamas juos nugalėti šis sugalvojo garsiąją Trojos arklio idėją, sulaipinęs į jį didžiąją dalį savo karių, trojėnams jis įteikė arklį kaip sustaikymo suvenyrą. Tačiau tai buvo klasta. Naktį sumigus visiems trojėnams, atgavus kvapą, graikų kariai patyliukais išlipo iš arklio ir pradėjo kruviną ataką. Tačiau, nors ir šiame kūrinyje susipina garbės troškimas per negarbingumą, jį galima traktuoti nebūtinai taip negatyviai....
Šį darbą sudaro 734 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!