Žemėje labai dažnai kartojasi gamtos stichijos. Jų kasmet įvyksta apie 10-15 milijardų. Tai žemės drebėjimai, vulkanų išsiveržimai, cunamiai, nuošliaužos, griūtys, purvo srautai ir kt. Žmogus ir stichijos tampriai surištos ir pastoviai sąveikauja. Vienos stichijos išbalansavimas atmosferoje, išbalansuoja ir visas kitas. Jeigu žmogui rūpėtų pasaulio likimas, jeigu tas rūpestis pripildytų jo sąmonę, stichijos nurimtų. Štai kodėl Žemėje taip reikalinga taika. Stichijas būtina suvaldyti, bet tai padaryti neįmanoma, kol žemės gyventojų sąmonėje vyrauja chaosas ir sumaištis.
Dar labiau kelia nerimą, kad kiekvieną dešimtmetį gamtos katastrofų padvigubėja. Nuo 1973 iki 1982m. jų buvo 1,5 tūkst., nuo 1983 m. iki 1992 m. – 3,5 tūkst., nuo 1993 m. iki 2002 m. – jau 6 tūkst. Tik per šiuos metus įvyko keturi dideli kataklizmai – cunamis Indijos vandenyne, potvynis Europoje, uraganai Amerikoje ir žemės drebėjimas Pakistane. Vien tik šis drebėjimas pražudė 73 tūkst. žmonių.
Darbo objektas – gamtos stichijos.
Darbo tikslas – atskleisti, kodėl ir kaip „gimsta“ gamtos stichijos.
1. Išsiaiškinti atmosferos pokyčių priežastis ir jų padarinius.
2. Atskleisti žemės drebėjimų sukeltas stichijas ir jų atsiradimo priežastis.
Darbo metodas - mokslinės literatūros analizė.
Vyresnio amžiaus žmonės mėgsta kalbėti, kokios anksčiau būdavo speiguotos žiemos. Šiemet, kaip ir pernai, Kalėdas sutikome be sniego. Sinoptikai kol kas neprognozuoja, jog situacija iš esmės pasikeis.
Klimato pokyčiai stebimi visame pasaulyje. Mokslininkai dar septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje pateikė įrodymų, kad dėl žmogaus ūkinės veiklos pradėjo sparčiai šilti planetos klimatas. Kuriami įvairūs pokyčių žemėje, susijusių su vadinamojo šiltnamio efekto stiprėjimu atmosferoje, scenarijai. Kai kurie jų planetos laukiančias permainas net prilygina pasaulio pabaigai. Neabejojama, kad šiltnamio efektas stiprėja dėl žmonijos veiklos, energetikai, pramonei ir transportui išmetant į aplinką didžiulį kiekį anglies dvideginio dujų. Stiprėjant šiltnamio efektui, daugėja ekstremalių gamtos reiškinių - liūtys ir audros tampa galingesnės, dažnėja karščiai, potvyniai, žemės drebėjimai, gali padidėti vėjo greitis. Yra ir tokių prognozių: peržengus tam tikrą ribą, gali sutrikti didžiųjų vandenyno srovių pasiskirstymas, t.y. nustotų...
Šį darbą sudaro 4809 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!