1.Filosofijos objektas ir \filosofinio mąstymo savitumas.
Filosofija atsirado 6a.pr kr. Mažosios Azijos pakrantėse. „Filosofijos tėvu“ laikomas Talis iš Mileto. Pradinė filosofijos problematika-daiktų pagrindo(kilmės) ieškojimas. Filosofija kaip žmogiškojo būvio apraiška neturi laikinės pradžios, o tik esminę. Ji kyla iš mąstymo ryšium su būtimi, prasideda kartu su istorija. Filosofija kyla apmąstymo lygmenyje, bet jau yra žinios apie pasaulį ir operuoja visu sąmonės turiniu. Filosofija aiškina būties pagrindus, žmogaus santykį su pasauliu ir pačiu savimi.
Filosofijos prasmė ir reikšmė skirtingų filosofų suvokiama skirtingai. Senovės graikams fil.reiškė išminties meilę, siekimą mąstant išvysti pasauli tokį koks jis yra savaime ir iš tikrųjų. Pagal A.Maceiną, filosofija- tai žmogaus susimąstymas savo būvio akivaizdoje, todėl ji nebutinai turi būti susisteminta ar sąmoninga. K.Jaspersas teigia,kad filosofija yra dalykas, kuris liečia kiekvieną ir todėl tūri būti paprasta ir suprantama. Ji padeda žmogui tapti pačiu savimi nebėgant nuo tikrovės.
A.Šliogeris teigia,kad filosofijos esmė- būdas mąstyti ir būti pasaulyje jame nepasiliekant, bet kartu jo nepaleidžiant, arba žmogaus sugebėjimas peržengti pasaulį jame įsišaknijant. Filosofinis mąstymas- pastanga atsiverti transcendencijai pasaulyje arba siekis kasdieniniame pasaulyje išvysti tai,kas nekasdieniška. Filosofiniam mąstymui,anot K.Jasperso, nebūdinga pažanga. Filosofija mąsto tiesą, kuri prasiskverbia giliau negu bet koks mokslinis pažinimas. Fil. Pasirodo ten, kur nubunda žmogus –tai yra filosofija be mokslo. Visų pirma, kiekvienas tariasi išmanąs fil,antra,fil mąstymas pirmapradis- žmogus privalo pats mąstyti, trečia, autentiškai filosofuoja ne tik vaikai, bet ir psichiniai ligoniai, ketvirta, fil gyvuoja priežodžiuose, posakiuose, įsitikinimuose. Fil esmė- tiesos ieškojimas.
Fil. Kilmės šaltiniu laikomi mitologija ir klausimas. Mito ir fil santykį galima nusakyti taip: mitas slepia savyje bendrinę idėją, kurią filosofija įžvelgia ir nusako filosofiškai. Klausimą galima apibrėžti kaip filosofavimo lytį.
2) Abejonė.ji atskleidžia neklausiančios būklės melą. Abejonėse žmogus pradeda mąstyti. Dėl begalinio netikrumo ieškoma to, kas visiškai tikra.
3) Kančia . ji sukelia nepasitikėjimą pasauliu, jos kaip ir abejonės šaltinis- daiktų netiesa. Ribinės situacijos (mirtis, gimimas), kurių negalima išvengti ar pakeist sukelia rūpestį...
Šį darbą sudaro 9465 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!