Filosofija, kaip abstrakti mąstymo kultūra, beveik vienu metu (apie 500 m. pr. m. e.) užsimezga Kinijoje ir Graikijoje. Tačiau netrukus rytų ir vakarų mąstymo tradicijos išsiskiria, nors iki šios dienos bandoma daryti šio skirtingø kultûrø sintezæ. Nors filosofija egzistuoja ~2500 metø, iki ðiol nëra ir nebus (dėl specifinës filosofijos prigimties) visoms mąstymo tradicijoms ir kryptims priimtino filosofijos objekto apibrëþimo. Filosofijos prototipas yra mitologija. Þmonës ágijæ praktiniø kontaktø su aplinka patirtá, tos aplinkos pradinæ esmæ aiðkino simboline pasakø forma. Visuma yra bûtis. Klausimas apie bûtá yra bazinis filosofijos klausimas. Filosofija bando iðsiaiðkinti ne kurá nors vienà specialø pasaulio aspektà, bet klausia, kas yra pasaulis apskritai. Kas yra jo fundamentaliosios esmës, padaranèios já tokiu, koks jis yra. Tuo paèiu iðkyla klausimas, kaip ámanoma ir kiek ámanoma objektyviai paþinti bûtá.
Filosofija yra teoriniai svarstymai apie bûties sàrangà ir apie teorines tos bûties paþinimo sàlygas (t.y. kas yra bûtis ir kiek jà galima paþinti). Bûtis kaita, nieko pastovaus nebuvimas ir yra esminė būties būsena. Keitimosi pagrindas – ugnis. Ji, kaip judėjimo principo “variklis”, yra priešybių kova vienybėje. Šis mąstumo būdas, pagal kurį būtis suvokiama kaip nuolat besikeičiantys reiškiniai dėl prieštaringų pradų kovos, yra vadinamas dialektika.
þmogiðkøjø paþinmo priemoniø netobulumo. Filosofiðkai þvelgiant á pasaulio esmes, joks judëjimas neámanomas. Zenonas judëjimo neegzistavimà árodinëjo strëlës pagalba. Klasikinës filosofijos principas: pasaulis, bûtis grieþtai skiriami á 2 dalis. Pirmoji - regimoji realybë. Tai chaotiðkas, nuolat besikeièiantis fiziniø reiðkiniø pasaulis, kurio neámanoma apmàstyti, yra lygiaverèiai ir tarsi susipynê. Taèiau ir Aristotelio kuriamas pasaulio modelis yra artimesnis idealistinei koncepcijai. Pagal Aristotelá, visatos egzistavimo pagrindas - energija, kuri yra viso judëjimo ir vystymosi ðaltinis. To judëjimo pagrindas - principas " pirmasis judintojas". Tai pagrindinë ir ribinë prieþastis uþvedanti visa ko egzistavimà.
Mąstymas skiriamas:
1. fizinis
2. istorinis
3. astronominis
4. muzikinis
Filosofinio mąstymo prielaidos:
I prielaida – patyrimas(kasdieninis,teorinis,buitinis). Empyrinis (jį įgauname per savo 5 pojūčius). Jis gali būti skirstomas pagal intensyvumą:...
Šį darbą sudaro 7754 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!