M.Antonioni gimė 1912 metais Italijoje, Ferare. Buvo kino kritikas, scenaristas, dokumentinių filmų režisierius. Debiutavo dokumentiniais filmais ,,Žmonės prie Po upės” 1947m, ,,Gatvių šlavėjai” 1948m. Pirmas jo meninis (vaidybinis) filmas - ,,Vienos nakties kronika”. Kiti filmai: ,,Draugės” 1955m, ,,Riksmas” 1957m, ,,Nuotykis” 1959m, ,,Naktis” 1960m, ,,Užtemimas” 1962m, ,,Raudonoji dykuma” 1964m ir kiti, pastatyti ne tik Italijoje. Filmas ,,Zabriskie Pointas” 1970m. pastatytas JAV, o ,,Blow up” 1966m Anglijoje. Filmams būdinga tema – žmogaus vienišumas, pesimistinė pasaulėjauta, lėtas veiksmas, plastiški vaizdai.
Jaunystėje M.Antonioni ruošėsi tapti ne kino menininku, o tapytoju. Tačiau režisierius visą gyvenimą liko ištikimas žaidimui spalvomis, abstrakčių paveiksliukų tapybai ant mažų kartono gabaliukų. Vieną dieną – kurią - M.Antonioni nesako, jam kilo idėja pantagrafuoti tuos paveiksliukus. Paprasčiau sakant, svarbiausia geras didintuvas ir maži paveikslėliai daug kartų padidinami ir tada tie mažyčiai spalvų derinukai pavirsta į beribius tolius, žydrus kalnus, smėlėtas dykumas. Žiūrint į juos iš toli prisimeni japonų tapytojų peizažus. Žiūrint iš arti - spalvos persiderina, perteikdamos abstrakciją. Toks pat paveikslėlių didinimo būdas panaudojamas filme ,,Blow up”, kai jaunasis fotografas Tomas (Devid Hemmings), tol didino nuotraukas, kol pamatė jose tiesą.
M.Antonioni laikė save neorealistu. Jo filmuose vaidino garsūs aktoriai: Marcielo Mastrojani, Žana Moro. M.Antonioni dirbo su niekam nežinoma Sofi Loren, Lolobrigita Džina. Ilgai M.Antonioni nebuvo pripažįstamas. Knygoje ,,Itališkas kinas”, išleistoje 1954m (Karlo Lidzani) apie M.Antonioni nebuvo nė žodžio, o jau po septynerių metų anglų žurnale ,,Sait and Saind” M.Antonioni jau penktas tarp Eizenšteino, Čaplino, Remaro, Orsono Nelso.
Filmas ,,Blow up” nufilmuotas remiantis amerikiečių rašytojo Ch.Kartasaro pasakojimu. Kaip sako pats M.Antonioni: ,,Aš perdirbau siužetą pagal save”. Italijoje šio jo sumanymo niekas nepalaikė ir nesuprato. Tada M.Antonioni nuvyko į Angliją. Persismelkęs angliška ir tų laikų atmosfera, nusprendė perteikti tą atmosferą savo pasirinktame siužete. Filme vystoma keista, logiškai neaiški istorija apie atsitiktinę fotografiją, nufotografuotą jauno fotografo. Pats režisierius apie filmą yra pasakęs: ,, ,,Blow up” – tai filmas,...
Šį darbą sudaro 1799 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!