Analizės

F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė"

10   (1 atsiliepimai)
F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė" 1 puslapis
F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė" 2 puslapis
F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė" 3 puslapis
F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė" 4 puslapis
F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė" 5 puslapis
F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė" 6 puslapis
F. Dostojevskis "Nusikaltimas ir bausmė" 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

„Nusikaltimas ir bausmė" - garsiausias Dostojevskio romanas, tvir­tai įėjęs į pasaulio literatūros aukso fondą. Šis romanas, parašytas 1865-1866 m. Peterburge, susijęs su tam tikra rašytojo asmenine pa­tirtimi, su epochos idėjomis bei problemomis. Jame matyti vargšo žmogaus Peterburgas, kokį turbūt regėjo pats Dostojevskis, ambicin­gas, tačiau neturtingas studentas; galima pajusti ir to meto Rusijoje bei visame Vakarų pasaulyje populiarios visuomenės pertvarkymo teorijas. Tačiau romano centre esanti nusikaltimo prieš moralinius visuomenės pagrindus ir atsakomybės tema, joje susieinančios proble­mos ir idėjos yra iš esmės visuotinės, amžinos, nė kiek nepasenusios, o kai kuriais aspektais ir dar aktualesnės šiandien, praėjus bemaž pusantro šimto metų nuo romano sukūrimo, „etninių valymų" ir pasaulinio terorizmo epochoje.
KOMPOZICIJA, PROBLEMATIKA, ŽANRAS.
Romano meniniai vaizdai susitelkia apie vieną temą - nusikaltimą iš idėjinių paskatų. Pagrindinis veikėjas Rodionas Raskolnikovas pa­sikėsina į Dievo teisę - spręsti, kas turi gyventi, o kas mirti. Šios temos ir su ja susijusių morali­nių, visuomeninių, psichologinių ir filosofinių problemų gvildenimo erdvė - pagrindinio vei­kėjo sąmonė. Tačiau ši sąmonė nėra uždara, į ją nuolat įsiveržia kitų romano žmonių nuomonės, jausmai, ataidi išorinės tikrovės patirtys, Raskol­nikovo ir kitų personažų veiksmai. Ir pats Ras­kolnikovas nuolat su savimi ginčijasi, sau prieš­tarauja, nuolat persvarsto savo ir kitų veikėjų požiūrius bei argumentus. Rašytojas užaštrina kūrinio problemą, kaip tariamai „pateisinamo" nusikaltimo akstiną parodydamas bjaurią, godžią, atrodytų, niekam nereikalingą senę.
Svarbiausia Raskolnikovo oponentė - Sonia Marmeladova, netiesiogiai pasirodanti jau antra­me pirmos romano dalies skyriuje, jos tėvo pasa­kojime, ir lydinti herojų iki pat kūrinio pabaigos. Ji perteikia krikščioniškojo nusižeminimo, mei­lės ir pasiaukojimo artimui idėjas. Su panašiu pasiaukojimo motyvu susiję saviti kitų romano moterų paveikslai - pirmiausia Raskolnikovo sesers Avdotjos (Dunios) ir jo motinos, taip pat senės sesers Lizavetos. Krikščioniškojo nusižeminimo temos sklaidoje labai ryškus vaidmuo tenka Marmeladovui. Priešingą poziciją užima hedonistas ( žmogus, besilaikantis pažiūros, kad aukščiausias gėris žmogaus gyvenimo tikslas yra malonumas) Svidrigailovas, Dunios jaunikis Lužinas. Svarbiausi idėjiniai ginčai Dostojevskio...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2346 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2346 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 7 psl., (2346 ž.)
  • Word failas 75 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt