Suvestinis Europos aktas
ESRK
Ekonomikos ir socialinių reikalų komitatas
RK
Reikalų komitetas
kbd
Kavalifikuota balsų dauguma
1 pav. Europos Sąjungos Tarybos pastatas
Įvadas
Europos Sąjungos Taryba (angl. Council of Europe, pranc. Conseil de l'Europe, vok. Europarat) – 1948 m. Hagos konferencija pareikalavo įkurti Europos Tarybą. Dabar tai viena iš penkių pagrindinių Europos Sąjungos institucijų, priimanti svarbiausius ES teisės aktus. Kitos keturios institucijos yra Europos Parlamentas (EP) , Komisija, Teisingumo Teismas ir Audito Rūmai. Europos Sąjungos Taryba (toliau - Taryba) užtikrina bendrą Europos Sąjungos veiklos koordinavimą, atsako už tarpvyriausybinį bendradarbiavimą bendros užsienio ir saugumo politikos (BUSP) bei Teisingumo ir Vidaus reikalų srityse.
1. Tarybos struktūra
Tarybą sudaro kiekvienos ES valstybės narės įgaliojimus turintys ministrai. Priklausomai nuo darbotvarkės klausimo, valstybes nares atstovauja skirtingų sričių ministrai - žemės ūkio, biudžeto, kultūros, ekonomikos ir finansų, švietimo, energetikos, aplinkos apsaugos, teisingumo ir pan. Dėl šios priežasties Taryba kartais vadinama Ministrų Taryba. Ministrai turi atsiskaityti savo nacionaliniams parlamentams, tačiau Tarybos priimti sprendimai negali būti atšaukti. Taigi bet kurios srities ministrų susitikimas yra ta pati institucija – Taryba. Nors iš pradžių buvo manyta, jog Taryba neturės savo administracinio personalo, plečiantis Europos Bendrijos veiklai tiek kokybiniu, tiek kiekybiniu požiūriu Tarybai teko susidoroti su nepaprastai dideliu darbo krūviu bei veikti įvairiose srityse. Todėl susikūrė atskiros ministrų tarybos, kurių šiuo metu yra per 20. Jau 1958 m. Tarybai ėmėsi padėti Nuolatinių atstovų komitetas (COREPER), ir buvo sukurtos valstybių narių pareigūnų darbo grupės. Dabar priskaičiuojama apie 200 tokių grupių. Tarybos generalinis sektretoriatas, Nuolatinių atstovų komitatas ir darbo grupės sudaro pakankamai išplėtotą Tarybos administracinę struktūrą. Pačios svarbiausios ir dažniausiai posėdžiaujančios Tarybos yra kas mėnesį susirenkančios Bendrųjų reikalų taryba (užsienio reikalų ministrai) ir Ekonomikos ir finansų taryba (Ekofinas). Kitų sričių tarybos posėdžiauja rečiau, kas tris mėnesius ar net pusmetį.
1.1. Bendrųjų reikalų taryba
Bendrųjų reikalų taryba (angl. General Affairs Council, pranc. Conseil dite ,,affaires gènèrales”, vok. Der Rat ,,Algemeine Angelegenheiten ) – tokios sudėties Europos Sąjungos...
Šį darbą sudaro 3254 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!