Vilnius
2004
ĮVADAS
Europos integracijos procesas prasidėjo 1950 metais paskelbus Šumano planą. Nuo tada Europa mažais žingsniais žengia vieningos draugijos linkme. Labai svarbus žingsnis padarytas šiemet- į ES priimtos dar 10 šalių- Bulgarija, Čekija, Estija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Malta, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Turkija, Vengrija. Tačiau jau derybų procese išryškėjo pagrindinis integracijos sunkumas- naujosios šalys ekonominiu, teisiniu bei socialiniu požiūriu yra nemažai atsilikusios nuo Sąjungos senbuvių.
Tai nėra visiškai nauja problema. Ekonominiai ir socialiniai skirtumai Europos Sąjungoje yra ir buvo gana nemaži. „Tarp struktūrinių problemų ypač išsiskiria regioninis nesubalansavimas, kuris pasireiškia nemažais pajamų skirtumais įvairiose ES regionuose ir didelėmis nedarbo problemomis.“1 Bendrijai plečiantis į Pietus, ekonomikos lygio skirtumai žymiai išaugo, nes naujose valstybėse narėse buvo nemažai ekonomiškai daug silpniau išsivysčiusių regionų. Vėliau ES dalimi tapo Rytų Vokietija su nemažomis ekonominėmis ir socialinėmis problemomis. Suomija, Austrija ir Švedija, kurios ES narėmis tapo 1995m., yra turtingos šalys, nors ir jos turi kai kurių struktūrinių problemų.
Ekonomiškai silpnų valstybių priėmimas Sąjungai gali sukelti nemažai sunkumų- ekonominė destabilizacija, didelė migracija ir pan. Ypač kai priimamų šalių skaičius yra toks didelis. Todėl vienintelė išeitis yra pilnavertė ir kuo skubesnė priimtų šalių ekonominė bei socialinė integracija. Tą suprasdama Europos Sąjunga teikia visokeriopą paramą net šalims kandidatėms, na o pasirašius įstojimo dokumentus parama ekonominiu, teisiniu bei socialiniu aspektais žymiai padidėja. Šio darbo tikslas ir yra aptarti Europos Sąjungos paramą šalims kandidatėms bei šalims „naujokėms“.
Šis darbas tęsia 2003 metais atliktą darbą- EUROPOS SĄJUNGA: VISUOMENĖS POŽIŪRIS Į JOS PLĖTRĄ (remiantis vienos didžiausių viešosios nuomonės tyrimų centro Lietuvoje “VILMORUS” atliktu tyrimu dėl Lietuvos gyventojų požiūrio į Europos Sąjungos plėtrą ir VPU sociologinių tyrimų laboratorijos vykdytu tautinių mažumų pedagogų bei moksleivių apklausa dėl jų požiūrio į ES plėtrą), kuriuo atskleidėme visuomenės bei moksleivių požiūrį į Lietuvą, kaip Europos Sąjungos narę . Sužinojome ko Lietuvos gyventojai tikisi iš Europos Sąjungos. Šiame darbe plačiau panagrinėsime tas politikos sritis...
Šį darbą sudaro 9771 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!