Europos Sąjunga – Europos valstybių asociacija, siekianti platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės joje dalyvaujančių šalių integracijos. ES struktūrą sudaro trys vadinamieji ramsčiai: 1) Europos Bendrijos; 2) Bendroji užsienio ir saugumo politika; 3) bendradarbiavimas teisingumo ir vidaus reikalų srityse.
Sąjunga yra įsteigta Europos Bendrijų pagrindu, 1992m. vasario 7d. Nyderlandų mieste Mastrichte pasirašius Europos sąjungos (Mastrichto) sutartį. Sutartis įsigaliojo 1993m. lapkričio 1d.
Europos Sąjungos pagrindas – vidaus rinka, kurią sudaro vadinamosios keturios laisvės: laisvas prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimas tarp valstybių narių. Vidaus rinka yra esminis integracijos tikslas, taip pat pagrindinis ES sutartyje įtvirtintas siekis, kurį įgyvendinus turbūt labiausiai pasikeitė ES ekonomika ir jos piliečių gyvenimas.
ES laikosi nuomonės, kad daugiašalės prekybos liberalizavimas gali duoti daug naudos pasaulio ekonomikai ir kad didelė iš to gaunamos naudos dalis turi būti skriama besivystantiems regionams. 1994m. liepos 18d. Buvo pasirašyta ES ir Lietuvos laisvosios prekybos sutartis.
Europos Komisija – vykdančioji ES institucija, viena iš penkių pagrindinių ES institucijų. Komisija atlieka tris pagrindines funkcijas: inicijuoja siūlymus teisės aktų leidimo srityje; prižiūri ES sutarčių vykdymą; įgyvendina ES politiką.
• Teisingumo Teismas;
• Audito Rūmai (kaip ES institucija įteisinanti Mastricho sutartimi);
• Europos Taryba (valstybių ir vyriausybių vadovų Taryba, dar vadinama Europos Viršūnių Taryba) atlieka pagrindinę funkciją.
Institucijų uždaviniai ir teisės numatytos steigiamosiose sutartyse. Pagrindinė parlamentarizmo idėja yra padalint valstybėje valdžią į tris dalis (sistemas): įstatymų leidžiamąją valdžią (legislatyvą), įstatymų vykdomąją valdžią (egzekutyvą) ir justiciją. Teisingumo Teismas numatė kiekvienos institucijos “vyraujančią” padėtį. Pavyzdžiui, Ministrų Tarybos tokia padėtis yra įstatymų leidimas (legislatyva). Europos Komisija atlieka daugiau vykdomąsias funkcijas (egzekutyva).
Pagrindinės nuostatos Bendrijos institucijoms priimant sprendimus yra suformuotos EB sutartyje:
• Priimant teisės aktus dalyvauja visos trys Bendrijos institucijos, turinčios skirtingus įgaliojimus;
• Ministrų Taryba sprendimus priima tik Europos Komisijai pateikus pasiūlymą;
• Įgaliojimai ES perduoti tik labai išskirtinėse srityse, todėl Bendrijos institucijos turi teisę kištis tik į kai kurias vidaus politikos sritis;
• Priimant teisės aktus, būtina nurodyti jų...
Šį darbą sudaro 1322 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!