Per paskutiniuosius 200 metų žmonija padarė daugybę atradimų, kurie kasdieninį gyvenimą daro patogesnį ir įdomesnį, tačiau tuo pačiu sukuria naujus iššūkius ir problemas. Garo mašinos, elektros lemputės, telegrafo išradimus sveikino visas pasaulis, šiandien net Nobelio premijos dalinamos už dalykus, kuriuos ne visada suprantame. Kuo daugiau naujų išradimų ir technologijų yra pritaikoma praktiniam naudojimui, tuo daugiau teisinių, etinių, moralinių problemų iškyla. Joms išspręsti dažnai nebeužtenka vienos srities specialistų kompetencijos, todėl sudaromos įvairios komisijos ir darbo grupės, kolsultuojančios priimančius sprendimus dėl vienos ar kitos technologijos ar atradimo naudojimo.
Europos Sąjungoje prie Europos Komisijos veikia Europos mokslo ir naujų technologijų etikos grupė, kuri pateikia Europos Komisijai skirtingų sričių specialistų nuomonę aktualiais mokslo ir naujų technologijų klausimais.
Šio darbo tikslas – surinkti informaciją apie šią Europos Sąjungos instituciją, nurodant ryšius su Lietuvoje veikiančiomis institucijomis. Uždaviniai – susipažinti su grupės veikla, apžvelgiant visus prieinamus informacijos portalus, peržiūrėti grupės leidinius Regioniniame bioetikos informacijos centre, esančiame Vilniaus universiteto Medicinos fakultete. Darbo svarba – lietuvių kalba beveik nėra informacijos apie šią instituciją.
1991-1997 m. Europos Komisijoje veikė Biotechnologijų etikos patarėjų grupė (Group of Advisers on the Ethical Implications of Biotechnology), kuri 1997 m. buvo pavadinta Europos mokslo ir naujų technologijų etikos grupe (European Group on Ethics in Science and New Technologies). Ši grupė yra nešališka, nepriklausoma, tarpdisciplininė institucija, konsultuojanti Europos Komisiją etiniais mokslo ir naujųjų technologijų keliamais klausimais, susijusiais su Bendrijoje diegiama politika ar teisės aktų rengimu. Etikos grupė taip pat rengia vadinamąsias opinijas (angl. opinion - nuomonė) aktualiausiais ir prieštaringiausiais Europoje svarstomais bioetikos klausimais.
Pastaraisiais metai buvo parengtos opinijos dėl išradimų, kurių metu naudojamos žmogaus kamieninės ląsteles, patentavimo, klinikinių tyrimų su žmonėmis besivystančiose šalyse, genetinio tikrinimo darbo vietoje, virkštelės kraujo bankų, informacinių ir komunikacinių technologijų implantavimo į žmogaus kūną. Grupę sudaro 15 narių, kurios atsižvelgiant į jų specializaciją, profesines ir asmenines savybes 4 metų kadencijai skiria Europos Komisijos Pirmininkas.
Opinijos Europos Komisijai...
Šį darbą sudaro 1210 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!