Europos Konventas, turėdamas tikslą apsvarstyti Europos Sąjungos ateitį ir parengti tolesnių jos reformų siūlymus, savo darbą Briuselyje pradėjo 2002 m. vasario 28 d.
Referato tikslas - supažindinti su Europos Konventu, jo sukūrimo tikslais, taip pat Konvento baigiamuoju dokumentu – Sutarties dėl Europos Sąjungos Konstitucijos projektu.
Darbe pristatomos Konvento pagrindinės užduotys, trumpai apžvelgiami jo darbo metodai, taip pat supažindinama su Sutarties dėl Europos Konstitucijos projektu, jo rengimo procesu, projekto svarba.
Referatas parašytas remiantis informacija pateikta internete, Europos integracijos studijų centro medžiaga, kitais šaltiniais.
Konventas dėl Europos Sąjungos (ES) ateities pradėjo darbą 2002m. vasario 28d. ir dirbo iki 2003m. liepos 10d. Per šį laikotarpį jis parengė Sutarties dėl Konstitucijos Europai projektą ir buvo bene pirmasis besiplečiančios ES forumas. Šį bendrą ES valstybių ir šalių kandidačių atstovų susirinkimą, kuriam pirmininkavo buvęs Prancūzijos prezidentas Valery Giscard d’Estaign (Valeri Žiskaras d’Estenas), sudarė 105 nariai.
2002 m. gruodžio mėn. Nicos Tarpvyriausybinės Konferencijos (TVK) ES valstybių ir vyriausybių vadovai nusprendė pradėti diskusiją apie ES ateitį ir 2004 m. inicijuoti naują ES steigimo sutarčių peržiūrą. ES plėtra pati savaime nebuvo Konvento sušaukimo priežastis - Nicoje valstybių ir vyriausybių vadovai teigė, kad, „ratifikavus Nicos sutartį, Europos Sąjunga bus užbaigusi naujų valstybių narių stojimui reikalingus institucinius pakeitimus“. Tačiau kartu numatyta, kad reikia nuodugnesnių ir platesnių debatų dėl ES ateities ir kad būtina skatinti plataus masto diskusijas su interesuotomis šalimis – nacionalinių parlamentų ir vyriausybių atstovais ir visais tais, kurie atspindi visuomenės nuomonę, būtent su politiniais, ekonominiais ir universitetų sluoksniais, pilietinės visuomenės atstovais. Nicoje diskusijai apie ES ateitį iškelti keturi klausimai:
1. kaip tiksliau apibrėžti ir taikyti subsidiarumo principą, atspindintį ES ir valstybių narių galių pasidalijimą;
2. ES pagrindinių teisių chartijos statusas;
3. sutarčių supaprastinamas siekiant, kad jos būtų aiškesnės ir geriau suprantamos nekeičiant jų prasmės;
4. nacionalinių parlamentų vaidmuo Europos struktūroje.
Kartu pažymėtina, kad būtina tobulinti Sąjungos ir jos institucijų demokratinį teisėtumą bei skaidrumą siekiant priartinti jas prie ES valstybių...
Šį darbą sudaro 3427 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!