Referatai

Europos Bendrijos pirminė teisė

9.0   (2 atsiliepimai)
Europos Bendrijos pirminė teisė 1 puslapis
Europos Bendrijos pirminė teisė 2 puslapis
Europos Bendrijos pirminė teisė 3 puslapis
Europos Bendrijos pirminė teisė 4 puslapis
Europos Bendrijos pirminė teisė 5 puslapis
Europos Bendrijos pirminė teisė 6 puslapis
Europos Bendrijos pirminė teisė 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

EB pirminė teisė;
Pirminės teisės akto sąvoka;
Galiojimo laikas;
Taikymo Teorija.

Ištrauka

Kad pagamintų produktus, amatininkams, be profesinės kvalifikaci­jos, dar reikia turėti žaliavų ir įrankių. Teisininkui tokios žaliavos ir įrankiai yra vadinamieji teisės šaltiniai, t. y. taisyklių kūrimo mecha­nizmas, kuris jam leidžia spręsti kasdien kylančius teisinius klausimus. Teisininkai, priklausantys bendrosios teisės tradicijai, teisės šal­tinių sąvoką visuomet aiškindavo gerokai plačiau nei jų kolegos, at­stovaujantys civilinės teisės tradicijai. Pastarieji, nė kiek neabejoda­mi, kad vienintelis galiojantis teisės šaltinis yra teisės aktai, stengia­si neįtraukti teismo sprendimų į šios sąvokos turinį. Tačiau net pats atkakliausias šios teorijos gynėjas turėtų sutikti, kad būtent teismų – tiek nacionalinių, tiek Europos – sprendimai yra Bendrijos normų, kurios dažnai apibūdinamos kaip bendros, kartais net neapibrėžtos, pagrindas. Autoriaus nuomone, tai ir yra tinkama priežastis juos pri­skirti prie teisės šaltinių.
Europos Sąjungos Sutarties pagrindu kasmet priimami tūkstančiai sprendimų, kurie daro didelę įtaką valstybių narių valdymo darbe ir Europos piliečių gyvenime. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad Bendrijos piliečiai būtų informuoti, kaip teisinė tvarka veikia jų kasdienį gyvenimą. Bendrijos sudėtingumas ir jos teisinė tvarka vis dar nėra lengvai suprantama. Iš dalies tai priklauso ir nuo pačios Sutarties formulavimo, kuris dažnai gali būti įvairiai interpretuojamas, su potekste, kurią nelengva suprasti.
Todėl šiame darbe bus nagrinėjami Europos Bendri­jos pirminės teisės aktai, jų samprata, galiojimo laikas bei taikymo teritorija.
• konvencijos ir kiti susitarimai, sudaryti tarp valstybių narių. Kai kurie pagrindiniai Bendrijos teisės aktai yra tokios formos arba dėl to, kad steigiamosiose sutartyse nebuvo jų teisinio pagrindo, arba jų turinys buvo toks, kad reikėjo visiško valstybių narių įstatymų leidėjų, privalėjusių ratifikuoti juos, pritarimo. Šios rūšies dokumentų pavyzdys galėtų būti 1968 m. Briuselio konvencija dėl abipusio teismų sprendimų pripažinimo.
Sutartys – tai Europos Sąjungos „pirminė teisė“, kurią galima palyginti su nacionaline konstitucine teise. Sutartyse apibrėžiami pagrindiniai Sąjungos veikimo principai – pirmiausia nustatomi Bendrijos sistemos veikėjų, dalyvaujančių sprendimų priėmimo procedūroje, įgaliojimai, įstatymų leidimo procedūros ir veikėjams suteikti įgaliojimai. Priimant sutartis vyksta tiesioginės derybos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2088 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (2088 ž.)
Darbo duomenys
  • Teisės referatas
  • 7 psl., (2088 ž.)
  • Word failas 60 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt