Konspektai

Etikos objektas

9.2   (3 atsiliepimai)
Etikos objektas 1 puslapis
Etikos objektas 2 puslapis
Etikos objektas 3 puslapis
Etikos objektas 4 puslapis
Etikos objektas 5 puslapis
Etikos objektas 6 puslapis
Etikos objektas 7 puslapis
Etikos objektas 8 puslapis
Etikos objektas 9 puslapis
Etikos objektas 10 puslapis
Etikos objektas 11 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

 1. Etikos objektas, struktūra ir ypatybės. Etikos ir moralės santykis. Etikos mokslo rūšys. Pagrindinės moralės teorijos sąvokos. Išankstinis moralinių dalykų supratimas. Moralinė norma ir moralinis vertinimas. Etika ir etiketas, teisė.
Sąvoka “etika” (ethos) dažniausiai yra naudojama apibūdinti filosofinei disciplinai apie moralę ir dorovę. Savo pačia pirmąja reikšme sąvoka ethos siejasi su gyvūnais ir nusako jų ganyklą arba tvartą bei gyvūnų elgseną. Perkeltas į žmogaus gyvenimo sferą jis reiškia bendruomenės ir kilmės apibrėžtą gyvenamąją vietą, taigi, ir visa tai, kas bendrame gyvenime yra papročiai. Dėl to žodis įgyja reikšmę, kuria individas yra susijęs su bendru papročiu, o galiausiai ima reikšti elgesio pobūdį, asmenų nuostatą ir mąstyseną.
Etika apima žinias apie moralę ir dorovę bei jų filosofinę refleksiją. Kartais etika vadinama mokymu apie teisingą gyvenimą, ypač jos klasikinis, normatyvinis variantas.
Dažnai sąvokos etika, moralė ir dorovė yra vartojamos kaip sinonimai. Klasikinė (normatyvinė) etika, kurios pagrindu galima laikyti gyvenimiškąjį patyrimą, iš tiesų buvo konstruojama kaip pamokymas apie tai, kaip reikia teisingai ir gerai gyventi. Stoikų, kinikų, epikūriečių ir 18 am. prancūzų moralistų etika nurodo aukščiausių tikslų ir gerovės pasiekimo principus, išskirdama malonumą (epikūriečiai), sąlyginį asketišką savęs apribojimą dėl kokio nors aukštesnio tikslo (stoikai, kinikai), laimę (eudaimonistinės teorijos). Tačiau bendrai šios etinės teorijos siekia viską orientuoti į suvokimą to, koks gyvenimas yra geresnis ir prasmingesnis.
Žinoma, rasti pamokymų ir nurodymų apie tai, kaip galima geriau ir prasmingiau gyventi, galime surasti ir religijoje, mene, folklore, pedagogikoje ir t. t. Etika nuo jų skiriasi tuo, kad specializuojasi moralinių vertybių, gėrio aprašyme, įpročių ir dorovinių normų refleksijoje. Džordžas Eduardas Mūras sakė, jog etikos turinys yra atsakymas į klausimą “Kas yra gėris?”.
Šiuolaikinė etika yra daug platesnė už normatyvinį pamokymą kaip teisingai gyventi. Jos objektu tebėra moralė ir dorovė, tačiau ne tik vertybinės orientacijos prasme. Šiuolaikinė etika orientuota į moralės esmės, funkcijų, kilmės ir struktūros tyrimą. Etikos objektas yra ir dorybių istorija,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2815 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
11 psl., (2815 ž.)
Darbo duomenys
  • Etikos konspektas
  • 11 psl., (2815 ž.)
  • Word failas 32 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt