Referatai

Eriksono teorija

10   (2 atsiliepimai)
Eriksono teorija 1 puslapis
Eriksono teorija 2 puslapis
Eriksono teorija 3 puslapis
Eriksono teorija 4 puslapis
Eriksono teorija 5 puslapis
Eriksono teorija 6 puslapis
Eriksono teorija 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nėra vienos nuomonės, kada pradeda formuotis žmogaus asmenybė.Taigi asmenybės raidą lemiančias priežastis tyrinėtojai aiškina nevienodai ir visą žmogaus gyvenimo laiką skirsto į panašius, bet nevienodus tarpsnius. Amžiaus tarpsnį lemia fiziologinių ir psichikos pokyčių visuma, o psichologinė būsena priklauso nuo žmogaus gyvenimo sąlygų, ugdymo, jo veiklos ir bendravimo ypatumų. Taigi tos pačios aplinkos sąlygos įvairaus amžiaus žmones veikia skirtingai, o to paties – panašiai, todėl bendraamžiai turi būdingus, tipiškus bruožus. Bet tuo pačiu jie nepraranda tapatumo ir skiriasi vienas nuo kito. Be to vieni psichologai teigia, jog tapatumo šaknis galima įžvelgti jau kūdikystėje, kiti mano, kad tai nuolatinis procesas, kuris vyksta visą gyvenimą. Tačiau visuotinai pripažįstama, kad būtent paauglystėje visa tai sutvirtėja.
E.Eriksonas - Froido šalininkas, tapatumo sąvoką vartojęs asmenybės brendimo procesui atskleisti, aiškinęs žmogaus sąveiką su socialiniu pasauliu. Taigi, anot Eriksono, vystymuisi turi įtakos ne tik individo santykiai su tėvais, bet ir kultūrinis gyvenimas. Tai buvo priežastis, kurios pasekoje jis sukūrė žmogaus vystymosi teoriją, kurioje aiškina, kas vyksta vystantis žmogui, jo santykiuose su pasauliu. Jo aprašoma vystymosi teorija apima visą gyvenimą nuo kūdikystės iki senatvės, taip pat tyrinėjo ne psichologinių traumų įtaką individui, o akcentavo savybes įgyjamas skirtingais vystymosi periodais. Eriksonas teigė, jog tapatumas – tai individo poreikis išlikti pačiu savimi.
Taigi Eriksono teorija aiškina, kad vystymosi proceso fazės turi tam tikrą eiliškumą, kol visos dalys sujungiamos į visumą, t.y. per gyvenimą kiekviena asmenybė pereina 8 stadijas. Joms apibūdinti Eriksonas vartoja žodį “krizė“(t.y. laikotarpį, kai žmogus tampa labiau pažeidžiamas vienokių ar kitokių nesklandumų), siekdamas pažymėti, kad tai taškas, reiškiantis lūžio momentą, kuriame padidėja ir pažeidžiamumas, ir potencialas t.y. asmens būsena krizės metu. Individo psichinei raidai reikšmingiausios krizės įvyksta pasikeitus socialiniam statusui t.y. pradėjus vaikščioti, kalbėti, eiti į mokyklą, lytiškai bręsti, sukūrus šeimą, išėjus į pensiją ir kt. Taigi kiekviename lygyje sėkmingai išspręsta krizė formuoja žmogaus charaktesį, stiprina bręstančią asmenybę, kuria žmogaus individualumą....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1677 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
7 psl., (1677 ž.)
Darbo duomenys
  • Asmenybių psichologijos referatas
  • 7 psl., (1677 ž.)
  • Word failas 70 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

E. Eriksono asmenybės raidos aštuonių stadijų teorija ir asmenybės brandos kriterijai

E. Eriksono asmenybės raidos aštuonių stadijų teorija ir asmenybės brandos kriterijai Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

A. Adlerio individualioji asmenybės teorija "Žmogaus pažinimas"

A. Adlerio individualioji asmenybės teorija "Žmogaus pažinimas" Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

Z. Froido ir E. Eriksono asmenybės teorijų palyginimas

Z. Froido ir E. Eriksono asmenybės teorijų palyginimas Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą

E. Berne asmenybės teorija

E. Berne asmenybės teorija Asmenybės psichologija Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt