Poreikiu klasifikacija: 1.biologiniai; 2.socialiniai (siekimas užimti vietą soc. grupėje, naudotis žm. prieraišumu, demesiu, pagarba); 3.psichologiniai (realizuoti savo sugebejimus).
kognityviniai; estetiniai.
Kiekvienu momentu patiriami keli poreikiai, konfliktuojantys tarpusavyje. Žm. renkasi tarp alternatyvų, kuros turi privalumų ir trūkumų. Veiksniai: poreikio stiprumas; siekiamo tikslo vertė; tikimybė, kad jis bus pasiektas; veiklos kaina; įgūdžių adekvatumas.
Veiklos motyvai ir tikslai:
Motyvas – tai poreikį tenkinantis objektas, skatinantis individą veikti, kad būtų patenkintas kilęs poreikis. Motyvas yra paskata veikti, o tikslas – vaizdinys rezultato, kuris turi būti pasiektas.
Motyvas nėra susijęs su atskiro veiksmo tikslais. Pirminis motyvas susijęs su daugeliu kitų motyvų ir tikslų. Motyvas gali turėti skirtingus tikslus (gerovė – mokytis arba verslas). Motyvu gali tapti ne tik tikslai, bet ir interesai, vertybės, emocijos.
Motyvų funkcijos (3):
1) skatina veiklą;
2) nukreipia veiklą;
3) padeda suprasti ir įvertinti savo veiklos prasmę, dalyvauja ją kontroliojant ir keičiant. Veiklos procesas gali kelti pasitenkinimą arba nusivylimą.
Motyvų klasifikacija:
Biologiniai; socialiniai; asmeniniai.
Motyvacijos modeliai:
1) Homeostazės. Cannon. Org-mas turi standartus kiekvieno poreikio lygiui įvertinti (paveldėjimas arba patirtis). Kai kyla poreikis, pusiausvyros būsena tampa pažeista, atsiranda motyvacija ją atstatyti. Kai atsistato – motyvacija susilpnėja/ /išnyksta. Remiasi biologija. Susijusi su įtampos mažinimu.
2) Hedonistinis. Motyvacinėje veikloje org-mas siekia padidinti malonumą ir sumažinti slausmą, o ne siekia pusiausvyros. Patirtis ir išorės bei vidaus poreikiai (skatuliai) keičia pažinimą ir emocijas, vedančias į motyvaciją.
3) Sensorinio stimuliavimo motyvacija. Žmogus siekia palaikyti optimalų sužadinimo lygį. Kai įtampa yra žemiau to lygio, siekiama ją padidinti iėškant naujų patyrimų, išgyvenimų. Reaktyvumas.
Motyvacijos teorijos:
1) Instinkto. Darwin. Kuo sudėtingesnis individas, tuo daugiau instinktų jis turi. Paveldėjimas.
2) Mokymosi (bihevioristinė). Thorndike, Skinner, Pavlov. Kuo didesnį pasitenkinimą patiria žm., atlikęs užduotį, tuo stipresnis ryšys tarp sąlyginio ir nesąlyginio dirgiklio. Pasitenkinimas/diskomfortas atlikus užduotį yra pozityvus/ negatyvus pastiprinimas.
3) Asmenybės teorijos. Freud. Instinktai ir kiti vidiniai stimulai yra pagrindinė elgesį motyvuojanti jėga, kylanti nervų sistemoje. Libido, gyvybės, mirties instinktai. Motyvaciniai reiškiniai (skatuliai, energija, introp sichiniai konfliktai aiškinami kaip normalaus ir patologinio...
Šį darbą sudaro 2373 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!