Referatai

Elektrotechnikos pagrindai

10   (2 atsiliepimai)
Elektrotechnikos pagrindai 1 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 2 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 3 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 4 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 5 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 6 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 7 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 8 puslapis
Elektrotechnikos pagrindai 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiuolaikiniuose automobilis be elektros energijos nedirba. Elektros kibirkštimi padegamas darbinis mišinys karbiuratorinių ir dujų variklių cilindruose, elektriniu starteriu paleidžiamas variklis, be elektros nešviečia žibintai, neveikia garso ir šviesos signalizaciniai prietaisai, kontroliniai matavimo prietaisai bei papildomi įrengimai.
Elektros srove vadinamas elektringųjų dalelių judėjimas laidininku tam tikra kryptimi. Jėga, dėl kurios atsiranda srovė, vadinama elektrovaros jėga (evj).
Elektros srovės šaltiniais vadinami tokie prietaisai arba agregatai, kurie vienos kurios nors rūšies energiją paverčia elektros energija.
Automobilio elektros energijos šaltiniai yra generatorius ir akumuliatorių baterija. Generatorius elektros energija paverčia mechaninę energiją, akumuliatorių baterija- cheminę.
Prietaisai, kurie elektros energiją paverčia kitų rūšių energija, vadinami imtuvais. Tai- apšvietimo lempos, starteris, ventiliatorius, stiklo valytuvas, kabinos šildytuvo elektros varikliai, vandens temperatūros bei variklio alyvos slėgio rodikliai ir kt.
Kai kurioms medžiagoms būdinga mažas pasipriešinimas jomis tekančiai srovei. Jos vadinamos laidininkais. Laidūs elektrai yra metalai, anglis, rugščių ir šarmų vandeniniai tirpalai. Elektros įrengimų prietaisai sujungiami varinės arba aliuminės vielos laidais.
Yra medžiagų, kurios blogai praleidžia elektros srovę. Tokios medžiagos paprastai vartojamos kaip nelaidininkai, arba izoliatoriai. Tai- guma, ebonitas, plastmasės, stiklas ir kt.
Medžiagos, kurios pagal daugelį fizikinių savybių, iš jų ir pgal laidumą, užima tarpinę padėtį tarp laidininkų ir nelaidininkų, vadinamos puslaidininkiais. Kai kurių puslaidininkių ir metalo lietimosi paviršiuje susidaro užtvarinis sluoksnis, praleidžiantis srovę tik viena kryptimi. Puslaidininkiai taip pat vartojami fotoelementams, termistoriams gaminti. Puslaidininkai- tai silicis, selenas, germanis ir kt.
Srovės šaltiniai, imtuvai ir jungiammieji laidai sudaro elektrinę grandinę. Yra vidinė ir išorinė grandinė: vidinė elektrinė grandinė susidaro pačiame srovės šaltinyje; išorinę grandinę sudaro srovės imtuvai ir prietaisus jungiantys laidai. Automobilio elektrinėmis grandinėmis būdinga tai, kad kad jų vienas laidas yra“masė“(automobilio metalinės dalys, kitas- izoliuotas. Todėl automobilio metalinė grandinė vadinama vienlaide.
Ta šaltinio evj dalis, kuri sunaudojama išorinės grandinės varžai nugalėti, vadinama įtampa. Jos matavimo vienetas yra voltas (V).
Elektros srovės kiekis, kuris prateka laidininko skerspjūviu per 1 s, vadinamas srovės stiprumu. Jo matavimo vienetas yra ampermetras (A).
Kiekvienas...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1612 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1612 ž.)
Darbo duomenys
  • Elektronikos referatas
  • 9 psl., (1612 ž.)
  • Word failas 81 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt