Namų darbai

Elektros srovė skysčiuose ir elektrolizė

10   (1 atsiliepimai)
Elektros srovė skysčiuose ir elektrolizė 1 puslapis
Elektros srovė skysčiuose ir elektrolizė 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Kaip ir kietieji kūnai, skysčiai gali būti dielektrikai, laidininkai ir puslaidininkiai. Prie dielektrikų priskiriamas distiliuotas vanduo, o prie laidininkų – elektrolitų (t. y. rūgščių, šarmų ir druskų) tirpalai bei lydalai. Skysti puslaidininkiai yra, pavyzdžiui, išlydytas selenas, sulfidų lydalai ir kitos medžiagos.
Metalais, jų lydiniais, anglimi elektros srovė teka visiškai nekeisdama jų sudėties. Tekant srovei, jie tik įšyla Tokios medžiagos vadinamos pirmosios rūšies laidininkais. Joms būdingas elektroninis laidumas. Antrosios rūšies laidininkai – rūgščių, bazių, druskų tirpalai bei išlydytų kietųjų dielektrikų (druska, molis) tekant srovei ne tik įšyla, bet ir chemiškai skyla į sudėtines dalis.
1. Medžiagos, kurios ištirpintos arba išlydytos praleidžia elektros srovę, vadinamos elektrolitais.
2. Elektrolitui tirpstant vandenyje, (t. y. vandens polinës molekulës veikia elektrolitus) molekulës suyra á tiegiamà ir neigiamà elektros krûvá turinèias dalis, vadinamas jonais. Elektrolito molekuliø skilimas á jonus, veikiant tirpikliui, vadinamas elektrolitine disociacija.
3. Skirtingø þenklø jonai gali susijungti ir vël sudaryti neutralia molekulæ. Šis priešingas disociacijai procesas vadinamas molizacija, arba jonø rekombinacija. Nekintant sàlygoms, tirpale nusistovi dinaminë pusiausvyra – kai per sekundæ á jonus suskylanèiø molekuliø skaièius pasidaro lygus skaièiui jonø porø, kurios per tà patá laikà vël susijungia á neutralias molekules.
Cu2+ + SO42- à CuSO4
HCl à H+ + Cl-
H+ + Cl- à HCl
Disociacijos laipsnis, - į jonus suskilusių ištirpusios medžiagos molekulių dalis, priklauso nuo temperatūros, tirpalo koncentracijos ir tirpiklio dielektrinės skvarbos. Kylant temperatūrai, disociacijos laipsnis didėja, vadinasi didėja, ir teigiamųjų bei neigiamųjų jonų koncentracija.
Elektrolitų disociacija vandenyje vyksta...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 497 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (497 ž.)
Darbo duomenys
  • Fizikos namų darbas
  • 2 psl., (497 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt