Vargu ar galima šiandien rasti žmogaus veiklos sritį, kurioje nebūtų naudojama elektronika. Pastaruoju metu ypač paplito skaitmeninės elektronikos prietaisai ir įrenginiai. Tai įvairūs elektroniniai skaičiuotuvai, laikrodžiai, žaidimų automatai, apsaugos bei signalizacijos įtaisai, muzikos instrumentai ir, žinoma, kompiuteriai, robotai, įvairios diagnostikos, atpažinimo bei informacijos apdorojimo sistemos. Kartu su skaitmenine elektronika sparčiai plėtojama ir energetinė bei technologinė elektronika. Kuriami nauji ekonomiški maitinimo šaltiniai, įvairiausi keitikliai, aukštadažnės krosnys, lazeriai ir kt. Visų šių aparatų ir įrenginių elektroniniai prietaisai veikia jungiklio režimu, t. y. diskretiškai. Todėl dažnai tokios elektroninės grandinės vadinamos diskretinio veikimo elektroninėmis grandinėmis [3].
Šiuolaikinės automatinės elektros pavaros – tai sudėtingi elektrotechniniai įrenginiai, jungiantys elektros mašinų, pramoninės elektronikos, techninės kibernetikos, skaičiavimo technikos ir kitų mokslo bei technikos sričių elementus į vieningą visumą. Automatinės elektros pavaros vis plačiau naudojamos ne tik pramonėje, bet ir statyboje, transporte, laivyne, aviacijoje, žemės ūkyje ir kitur. Vis daugiau atsiranda bendrų techninių problemų, susijusių su gamybos procesų automatizavimu, technologinių mechanizmų darbo našumo didinimu, produkcijos kokybės gerinimu, gamybinių įrenginių konstrukcijos tobulinimu. Šios problemos sprendžiamos naudojant automatines elektros pavaras [1].
Šiuo metu pagrindinė priemonė verčianti judėti darbo mašinas yra elektros variklis. Tų variklių sukurta mechaninė energija plačiai naudojama visose ūkio šakose: metalo pjovimo staklių, valcavimo staklynų pavarose, naudingų iškasenų pramonėje, keleivių bei krovinių transporte, vandens ir oro tiekimo sistemose, žemės ūkyje, bandymo įtaisuose ir pan. [2].
Elektros pavaros šiuo metu sudaro stambiausių elektros energijos vartotojų grupę. Todėl labai svarbu racionaliai parinkti pavaros tipą, jos valdymo sistemos struktūrą bei elementus, kad būtų kuo geriau ir su mažiausiais energijos nuostoliais patenkintos technologinio mechanizmo ar proceso reikšmės [1].
Tobulinant automatines elektros pavaras, labai intensyviai diegiami naujausi mokslo ir technikos laimėjimai. Naujų modelių elektros pavarų automatinio valdymo sistemos įgalina supaprastinti technologinius mechanizmus, pagerinti jų konstrukciją, atsisakyti daug metalo sunaudojančių, neekonomiškų ir triukšmingą judesį perduodančių mechaninių grandžių, pailginti vykdymo įtaisų eksploatacijos trukmę, pagerinti gamybos įrenginių operatorių sąlygas [1].
Elektros pavarų...
Šį darbą sudaro 6113 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!