▪ įtampos kitimas.
• Kondensatorius – elektros krūvius kaupiantis prietaisas. Jis sudarytas iš dviejų ar daugiau laidininkų, perskirtų plonu izoliatoriaus sluoksniu. Jo savybė kaupti elektros krūvius apibūdinama fizikiniu dydžiu, vadinamu elektrine talpa. Elektrinė talpa žymima raide C ir matuojama faradais (F). Prie srovės šaltinio prijungtos kondensatoriaus plokštės, dar vadinamos elektrodais, įsielektrina: viena jų įgyja krūvį +q, kita - -q. Tarp plokščių atsiranda įtampa U. Formulė - C=q\U.
Virpesių kontūras
• Virpesių kontūras – įrenginys, kuriame sukeliami elektriniai virpesiai. Jis sudarytas iš kondensatoriaus ir prie jo plokščių prijungtos ritės. Kontūre vykstantis periodiškas elektrinio bei magnetinio lauko kitimas ir vadinamas elektromagnetiniais virpesiais. Elektromagnetiniai virpesiai gali būti: slopinamieji ir neslopinamieji. Slopinamieji sukeliami realiame virpesių kontūre, o neslopinamieji - lempiniame generatoriuje.
Virpesių periodas
• Virpesių periodą sudaro kondensatorius. Jį galima apskaičiuoti pagal Tomsono formulę T=2п LC. L – ritės induktyvumas henriais, C – kondensatoriaus elektrinė talpa faradais, T - virpesių periodas sekundėmis. Iš Tomsono formulės matyti, kad elektromagnetinių virpesių kontūre periodą galima pakeisti dviem būdais: keičiant kondensatoriaus talpą arba ritės induktyvumą.
Neslopinamųjų elektromagnetinių virpesių gavimas
Diodas
• Diodas – dviejų elektrodų elektroninė lempa. Jį sudaro stiklinis balionas, kuriame įtaisyti du elektrodai: anodas ir katodas. Katodas yra plona metalinė vielutė, susukta spirale, o anodas – tuščiaviduris metalinis ritinėlis, gaubiantis katodą.
Triodas
• Triodą 1906 m. išrado JAV radiotechnikas Ly De Forestas. Triodas – trijų elektrodų elektroninė lempa. Jis yra sudarytas iš anodo, katodo ir tinklelio. Tinklelis tam tikslui lempoje arti katodo įtaisomas trečias elektrodas. Dažniausiai tai būna plonos vielos spiralė, apsivijusi apie katodą.
Lempinis generatorius
• Lempinį generatorių sudaro triodas, virpesių kontūras, ritė, įjungta į tinklelio grandinę, bei anodo ir katodo grandinių maitinimo šaltiniai. Vykstant elektromagnetiniams virpesiams kontūre, tarp tinklelio ir katodo susidaro kintamasis elektrinis laukas, kuris valdo anodo srovę – ją sustiprina arba susilpnina. Taip triodas reikiamu momentu sujungia anodo srovės šaltinį su virpesių kontūru ir papildo jo energiją.
Elektromagnetinių bangų spinduliavimas
Elektromagnetinės bangos
• Kintamasis elektrinis laukas sukuria...
Šį darbą sudaro 750 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!