Namų darbai

Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos

9.8   (3 atsiliepimai)
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 1 puslapis
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 2 puslapis
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 3 puslapis
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 4 puslapis
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 5 puslapis
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 6 puslapis
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 7 puslapis
Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos 8 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1. Ekonomikos sąvoka. Istorinės ekonomikos formos.
Ekonomikos teorija nagrinėja ekonominius procesus ir reiškinius. Abst­rakčiai mąstant, taikant analizę ir sintezę formuojamos loginės sąvokos arba ekonominės kategorijos.
Ekonominė kategorija - tai teorinė sąvoka, atspindinti ekonominių santy­kių esmę, bendrus ūkinio reiškinio ar proceso bruožus, pasireiškiančius tam tikromis sąlygomis. Jos teisingos, jeigu tikrovėje egzistuoja tie ekonominiai santykiai, kurių abstrakcijos jos yra, tačiau jos pačios yra tik jų apspindys. Pa­vyzdžiui, prekė yra ekonominė kategorija. Tačiau tikrovėje prekės kaip tokios nėra. Yra daugybė realių daiktų, kurie perkami ir parduodami rinkoje. Prekė kaip ekonominė kategorija apibendrina tik konkrečių parduodamų daiktų es­minius bruožus - tai žmogaus darbu sukurtas produktas, skirtas mainams, par­davimui rinkoje. Tą patį galima pasakyti ir apie bet kurią kitą ekonominę kate­goriją - pelną, kapitalą, pinigus, vertę ir kt.
Pagrindinis šios mokslo šakos uždavinys - pažinti ekonominius dėsnius. Ekonominiai dėsniai - esminiai, bendri, pasikartojantys ekonominių reiškinių ir procesų priežastiniai-pasekminiai ryšiai. Kadangi ekonominiai reiškiniai ir procesai yra žmonių eko­nominių santykių išraiška, galima teigti, kad ekonominiai dėsniai yra žmonių ekonominių santykių dėsniai, t. y. išreiškia esminius, nuolat pasikartojančius, pastovius, priežastinius-pasekminius ryšius, kurie atsiranda tarp žmonių gami­nant, paskirstant, mainant ir vartojant materialines gėrybes bei paslaugas. Ekonominiai dėsniai, kaip ir dėsniai, veikiantys kitose žmonių veiklos srity­se ar gamtoje, yra objektyvūs. Tai reiškia, kad jie veikia nepriklausomai nuo žmonių valios ir sąmonės. Ekonominiai dėsniai pasireiškia per sąmoningą žmo­nių veiklą ir negali veikti tiesiogiai, o tik priklausomai nuo esamų sąlygų ir aplinkybių.
Ekonomikos dėsnis - tai ne valstybės įstatymas. Tai ne komanda, kuriai bū­tina paklusti. Dėsnis nusako tendenciją (lot. tendentia < tendo - kreipiu, sie­kiu; kryptis, kuria vyksta koks nors procesas), kuri reiškiasi esant atitinkamoms aplinkybėms. Kadangi kiekvienu konkrečiu atveju gali nesusidaryti reikiamos aplinkybės, tai nebus pastebėta ir laukta tendencija. Vadinasi, ekonominiai dės­niai negali būti nei amžini, nei nepajudinami. Laukti tam tikro rezultato gali­ma tik tuomet, jei visos sąlygos nekinta; jei tos sąlygos pakinta, įsikiša pašali­niai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2110 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
8 psl., (2110 ž.)
Darbo duomenys
  • Ekonomikos namų darbas
  • 8 psl., (2110 ž.)
  • Word failas 68 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį namų darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt