Referatai

Efuzinis magmatizmas

10   (1 atsiliepimai)
Efuzinis magmatizmas 1 puslapis
Efuzinis magmatizmas 2 puslapis
Efuzinis magmatizmas 3 puslapis
Efuzinis magmatizmas 4 puslapis
Efuzinis magmatizmas 5 puslapis
Efuzinis magmatizmas 6 puslapis
Efuzinis magmatizmas 7 puslapis
Efuzinis magmatizmas 8 puslapis
Efuzinis magmatizmas 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Žmonių gyvenimas Žemėje nesudaro nė tūkstantosios gyvybės egzistavimo mūsų planetoje trukmės dalies. Kad ir kokie didžiuliai būtų technikos laimėjimai, mūsų galios, palyginti su beribėmis gamtos jėgomis, vis dar labai menkos. Pavyzdžiui Lakio ugnikalnio išsiveržimas Islandijoje 1783 m. buvo 50 kartų galingesnis už megatono galingumo vandenilinę bombą ir išskyrė energijos 30kartų daugiau, nei per metus pagamina viso pasaulio elektrinės.
Tyrinėdami mūsų planetos sandarą, sužinome, kas verčia žemynus, kuriuose gyvename, pamažu dreifuoti (slinkti) Žemės paviršiumi, kaip šis jų slinkimas sukelia vulkaninius reiškinius (vulkanizmą). Tos žinios padeda mus suprasti, kodėl ugnikalniai per kelias sekundes gali nuniokoti neaprėpiamą plotą.
Ištyrus būdingus ugnikalnių veiklos reiškinius , galima apskaičiuoti kur ir kada įvyks šios stichinės nelaimės. O ištyrus geoterminius (požeminius) vandenis pritaikyti juos buityje.
Geologijos svarba pramonei akivaizdi. Gamtinės mineralinės žaliavos – daugelio ūkio šakų pagrindas. Žmonija negali egzistuoti, nenaudodama gamtos išteklių. Gelmių turtų – mineralinių žaliavų, požeminio vandens – panaudojimas vis didėja.
Magminės uolienos susidaro iš silikatinio lydinio. Jos skirstomos į plutonines ir vulkanines. Plutoninės formuojasi Žemės plutoje, o vulkaninės – jos paviršiuje. Todėl magmatizmo sąvoka apima ir platonizmą, ir vulkanizmą. Lydžiausios Žemės plutos uolienos yra granitai. Eksperimentiškai įrodyta, kad gali išsilydyti iš molių, smiltainių Žemės plutoje tam tikroje temperatūroje ir slėgyje. Dalis granitų susidarė ne iš lydalo, bet iš tirpalų paveiktos kietosios medžiagos. Šitokios uolienos yra ne magminės, tačiau jas kartais būna sunku atskirti nuo uolienų, išsikristalizavusių iš magmos. Pastarosios taip pat persikristalizuoja, veikiamos karštų tirpalų (fluidų), išsiskyrusių iš to paties magminio židinio, arba fluidų ir slėgio, susijusio su regionu metamorfizmu.
Žemės pluta kontinentų ribose yra senesnė ir storesnė už esančią po vandenynais. Kontinentuose „granitų sluoksnis“ slūgso ant „bazaltų sluoksnio“, po vandenynais „ granitų sluoksnio“ nėra. Tačiau šie abu pavadinimai yra sąlygiški. Bazaltas – vulkaninė uoliena, kuri susidaro tik Žemės paviršiuje, greitai vėstant lavai. Todėl jo sudėtyje esama nespėjusio išsikristalizuoti vulkaninio stiklo.
Efuzinis magmatizmas, arba vulkanizmas yra kompleksas reiškinių, susijusių...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2065 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
 • 1. Įvadas ..2
 • 2. Magmatizmas..3
 • 2.1 Efuzinis magmatizmas (Vulkanizmas)..3
 • 3. Magminės efuzinės uolienos3
 • 3.1. Efuzinių uolienų klasifikacija4
 • 4. Vulkanizmo charakteristika..4
 • 4.1. Vulkaninės stadijos.5
 • 4.2. Naudinga vulkanų veikla.6
 • 5. Geoterminė energija ir jos panaudojimas Lietuvoje.7
 • 6. Išvados.8
 • 7. Naudota literatūra..9

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2065 ž.)
Darbo duomenys
 • Gamtinės geografijos referatas
 • 9 psl., (2065 ž.)
 • Word failas 78 KB
 • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt