Turinys:
Įvadas ...........................................................................…….. 3 psl.
Dėstymas
Disketinis kaupiklis ....................................…...………… 4 psl.
Kietasis (standusis) diskas ................................................. 5 psl.
Optiniai kaupikliai ............................................……......... 10 psl.
USB Flash atmintinės ..........................................… ..........16 psl.
Išvados .................................................................................... 17 psl.
Naudota literatūra .....................................................................18 psl.
Įvadas
Kompiuterio atmintis – tai įrenginys, kuriame laikinai arba pastoviai saugomi duomenys jų apdorojimo metu. Atmintis yra būtinas bet kurio kompiuterio komponentas.
Dažnai nepakanka informaciją vien išvesti, kartais ją reikia saugoti vėlesniems darbams arba pernešti iš vieno kompiuterio į kitą. Tokiems ir panašiems darbams atlikti reikalinga atmintis. Kompiuteris turi tam skirtus įrenginius, vadinamus išorine atmintimi. Išorinė atmintis susideda iš dviejų dalių: informaciją saugančio įrenginio (diskelių, kietųjų diskų, kietųjų diskų, kompaktinių diskų ir t.t), vadinamo laikmena, ir tą informaciją iš laikmenos skaitančio bei ją įrašančio įrenginio. Pastarąjį sudaro varikliukas, sukantis laikmeną (diską), ir skaitymo (įrašymo) galvutė. Skaitymo greičiui padidinti gali būti įtaisytos kelios galvutės. Šiandien dažniausiai naudojamos diskinio pavidalo laikmenos, saugančios informaciją magnetiniu (lankstūs diskeliai, kietieji diskai) arba optiniu (kompaktiniai diskai, optiniai diskai) būdu suformuotame disko paviršiuje.
Išorinės atminties įrenginiuose informacija saugoma autonomiškai nepriklausomai nuo to, ar kompiuteris įjungtas. Šiuose įrenginiuose informacijai saugoti naudojami įvairūs metodai – magnetinis, optinis, elektroninis arba jų derinys. Pagal kreipties į išorinėje atmintyje saugomą informaciją būdą jos įrenginiai skirstomi į tiesioginės ir nuosekliosios kreipties. Išorinės atminties įrenginiams būdinga tai, kad visi jie operuoja informacijos blokais, bet ne baitais, žodžiais arba bitais. Paprastai šie blokai būna fiksuotojo dydžio.
Informacija kompiuterio atmintyje yra saugojama failuose. Failas yra logiškai susijusi informacija kompiuterio pastoviojoje atmintyje, turinti pradžią, pabaigą ir savo vardą. Failai paprastai saugojami įrašyti magnetiniu būdu tiesioginės kreipties įrenginiuose - diskuose, diskeliuose ar (rečiau) nuoseklios kreipties įrenginiuose – juostose.
Kompiuterių informacijos išorinės laikmenos (kietasis (standusis) diskas, lankstusis diskelis, magnetooptinis diskas, kompaktinis diskas, DVD diskas, magnetinės juostos, flash laikmena).
Disketinis kaupiklis
Disketinis kaupiklis. 1,44MB.
Disketiniai kaupikliai
PK naudojami 5.25 ir 3.5 colių diskeliai. 5.25 colio disketės, esančios lanksčiame plastmasiniame voke, jau seniai nebenaudojamos. Pirmosios tokios disketės buvo pagamintos 1976 metais ir buvo...
Šį darbą sudaro 3889 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!